Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Problemy z uruchamianiem Pajączka na Vista - artykuł

17 sierpnia 2009, o 11:13

Na naszym blogu ukazał się właśnie artykuł:

Problemy z uruchamianiem programów na Windows Vista a DEP
Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z uruchamianiem niektórych programów jest wbudowana w Windows Vista i nowsze oraz we wcześniejsze wersje (np. XP) funkcja o nazwie DEP. Funkcja ta zabezpiecza system przed wykonywaniem niebezpiecznego kodu z obszaru danych np. tzw. exploitów. Niestety czasem w tę pułapkę wpadają również pożądane programy.

Przed tygodniem ukazał się również artykuł na temat kontrolowania procesu drukowania stron za pomocą arkuszy stylów CSS:

Drukowanie strony – definiowanie wydruku w CSS
Już od CSS w wersji 2 można definiować układ strony na wydruku korzystając z parametru media. Parametr ten dostępny jest również w HTML dla znacznika link, za pomocą którego dołącza się arkusz CSS do strony. Jedną z wartości atrybutu media jest print, który należy określić, jeśli definiujemy arkusz dołączany, który ma być użyty przy drukowaniu strony.

Problemy z uruchamianiem Pajączka na Vista - artykuł

28 sierpnia 2009, o 19:51

Dodam, że używam Windows Vista Ultimate 32bit na laptopie toshiba (windows oryginalny + wszystkie aktualizacje windows zostały zainstalowane) i nie mam żadnych problemów z uruchomieniem.
Odpowiedz