Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

31 grudnia 2009, o 08:09

19 maja 2010, o 10:09

2 września 2010, o 16:56

2 września 2010, o 18:14

13 października 2010, o 09:16

13 października 2010, o 10:17

5 listopada 2010, o 21:56

Witam Pani Rafale,

Kiedyś pisałem maila z propozycjami. Później dostałem propozycję na FB aby umieścić swoje pomysły tutaj. Po wieeelu dniach wreszcie zebrałem się.

Pajączka używam od wersji 2000 - dość długo :) Moim zdaniem zdecydowanie najlepszy program przygotowany dla Polaków.
W pracy mogłem zamówić dowolny program do kodowania, ale wybór padł podobnie jak prywatnie - na Pajączka. Cenię go za wiele rzeczy, ale teraz do sedna.

1) Nie działa nagrywanie czynności.

Mogę właczyć, ale nie mam bladego pojęcią (nawet czytając instrukcję) tego użyć.

Mi np. w pracy bardzo ułatwiłoby codzienne zadania gdybym mógł odpalić makro np.:
- zamien <ASD> na <DSA>, nastepnie
- zamien <#ASD> na <#ASF> itp itd.
Generalnie wykonało szereg standardowych dla mnie czynności. Już kiedyś o to prosiłem. Zostałem skierowany do opccji nagrywania która to... u mnie nie działa, albo kompletnie nie wiem jak to obsłużyć. HELP Pajączka nie pomógł :)

2) Pionowe linie dla wcięć widoczne w tle (ułatwiłyby odnajdywanie zagnieżdżonych elementów)

3) Możliwość zamykania (wizualnie) znaczników np. <div> </div>

4) Uzupełnianie kodu działające podobnie jak np. w Dreamweaverze (dla mnie to wzór).
Aktualne rozwiązanie powoduje problemy. Jak włącze uzupełnianie kodu po 0.5 sec to w przypadku normalnego poruszania się po kodzie Pajączek podpowiada mi co wstawić. To jest bardzo irytujące. Innej opcji panowania nad automatycznych uzupełnianiem kodu nie ma :(

5) Możliwość przeciągania otwartych dokumentów po pasku na górze aby manualnie zmienić ich kolejność.

6) Możliwości przeciągania dokumentów do Pajączka.
Akcja ta miałaby skutkować automatycznym otwarciem dokumentu a nie próbą dołączenia pliku do istniejącego dokumentu. Poprawnie działa ta opcja tylko w wypadku gdy w Pajączku nie ma otwartych dokumentów i przeciągany jest tym pierwszym.

>> DODATKOWA OPCJA / FEATURE <<
Wersja na Maca. Wiem, że Maci są w mniejszości, ale wbrew pozorom trochę koderów posiada OSXa. Aktualnie programów o możliwościach Pajączka na rynku jest jak kot napłakał - i wcale nie powalają. Dreamweaver to kobyła nie potrzebna zawsze i wszędzie.
Z chęcią bym dokupił jeszcze jedną licencję tylko dla Maczka.

Jak coś mi się jeszcze przypomni - dam znać! Od lat trzymam kciuki za Pajączka.

7 listopada 2010, o 14:25

Screen dodany przez judge (to chyba to) "rozwalił" forum :)
Tekst płynie sobie "gdzieś" radośnie i się nie zawija.
A poziomego paska przewijania brak :)

10 listopada 2010, o 11:05

Dobra. Sprawa obrazka rozwiązana.

Teraz czekam na jakiś wpis Pana Rafała odnośnie propozycji - nie tylko moich.

Wstepnie wiem, że część będzie możliwa (z nowym silnikiem renderującym). Co z innymi ? :-)

10 listopada 2010, o 11:50

21 sierpnia 2011, o 10:08

Chciałbym zwrócić uwagę na tworzenie nowych plików i folderów w pajączku.
Klikając na puste pole wyskakują opcje do wyboru ze zdjęcia po lewej stronie, natomiast klikając na plik/folder pojawia się bogate w opcje menu po prawej na zdjęciu.
Poniżej zamieściłem foto.

Obrazek

Kilka wersji wcześniej takiego czegoś nie było.

18 października 2011, o 16:24

19 października 2011, o 01:01

24 października 2011, o 08:32

Okno komentarzy, irytujące jest to że trzeba oderwać rękę od klawiatury że by kliknąć kursorem myszki w OK. Jeżeli wywołamy okno komentarza na zaznaczonym tekście/kodzie to luz ENTER i gotowe, ale jeżeli cokolwiek dopiszemy to już trzeba użyć myszki. A moim zdaniem powinien to załatwić enter! A przejście do kolejnej linii to np: ctrl+enter. Ktoś powie że to nie wielki problem ale jak zaczynam kodzić to mnie to "lekko" irytuje. Staram się wyrobić w sobie przyzwyczajenie żeby komentarz napisać zaznaczyć i wywołać oko komentarza ENTER - tylko w tym wypadku sens tego okna jest ... żaden.

27 października 2011, o 09:07

Odwrotnie. Dodam CTRL+ENTER do akceptacji okna komentarza podczas edycji. Enter niech zostanie do nowych wierszy, jak już się tak utarło :) Dzięki za sugestię!
Odpowiedz