Switch to full style
Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.
Odpowiedz

Przeglądarka w przeglądarce?

7 lutego 2005, o 15:46

Kilka razy spotkałem się z twierdzeniem, że powinno się na stronie umieszczać przyciski wstecz, oraz dalej. Osobiście uważam to za bezsens, bo gdy wiem gdzie są te przyciski w przeglądarce jestem w stanie natychmiast z nich skorzystać. Ale gdy przerabiałem książkę natknąłem się na twierdzenie autora, który pisze, że wielu twórców stron korzysta z w.w. przycisków zapominając o osobach (których jest przynajmniej tyle samo), dla których konieczność skorzystania z interfejsu przeglądarki jest ostatecznością znacznie rozpraszającą uwagę. Co o tym sądzicie :?: Czy naprawdę powinno się to wpychać:?:

Przeglądarka w przeglądarce?

7 lutego 2005, o 17:22

Jak dla mnie bzdura. Owszem zapewnienie dobrej nawigacji na stronie jest ważne. Jeśli masz artykuł rozbity na kilka podstron to oczywiści przyciski przenoszące do kolejnej/poprzedniej strony są bardzo ważne :) Podobnie z wszelkiego rodzaju galeriami.
Zresztą rozejrzyj się po sieci. Widziałeś gdzieś takie strony z przyciskami nawigacyjnymi? :)

Przeglądarka w przeglądarce?

8 lutego 2005, o 04:06

Takie przyciski są mało przydatne, a będą całkowicie zbędne po zainstalowaniu Opery i włączeniu gestów myszy. Ja już zapomniałem jak wygląda "wstecz" w IE... Opera rulezzz...

Przeglądarka w przeglądarce?

21 marca 2005, o 23:27

Tia. Ja naciskam prawy i potem lewy przycisk myszy i od razu wyświetla mi się strona. Ty naciskasz magiczny przycisk i czekasz aż IE łaskawie załaduje stronę... ;)

BTW: Wydaje mi się, że większość z tych supermyszek współpracuje z Operą.

Re: Przeglądarka w przeglądarce?

22 marca 2005, o 09:35

Odpowiedz