Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

pytanie o zrodla...

3 lipca 2003, o 18:21

3 lipca 2003, o 22:13

Nie ma czegoś takiego jak gotowa lista poleceń do osiągania takich czy innych efektów. DHTML np. w Explorerze to ponad tysiąc obiektów, metod, zdarzeń, właściwości itd. Co gorsze, ta "lista" jest płynna, bo są spore różnice między poszczególnymi modelami, a także różnymi przeglądarkami...

Jeśli chodzi o źródła, to osobiście zaczynałem od książki "Java Script Księga Eksperta" Helionu. To "cegła" dość już przestarzała i nie nakierowana na mojego ulubionego Internet Explorera, ale moim zdaniem dająca dobre podstawy. A podstawy to w DHTML-u... podstawa.

W zakresie DHTML-a dla Explorera polecam serwis Microsoftu http://msdn.microsoft.com/workshop/entry.asp (po angielsku) - kopalnia informacji i dokumentacji. Możesz też skorzystać ze stron organizacji standaryzacyjnej W3C (adres na pewno dopisze Lucas, bo ja w tej chwili nie pamiętam), ale dostępne tam dokumentacje są wg mnie dość suche i mało zrozumiałe (w porównaniu z dokumentacją Microsoftu). Ze źródeł sieciowych polskojęzycznych raczej nie korzystałem, więc nie mogę podać nic konkretnego.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

4 lipca 2003, o 13:54

Odpowiedz