Switch to full style
Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.
Odpowiedz

PC - rejestrator i sterownik. W jakim języku?

8 lipca 2004, o 14:44

To bardzo off-topic, ale może ktoś z Was wie..?

Ostatnio myślę o zastosowaniu starego PC jako automatycznego systemu pomiarowego odczytującego i zapisującego dane z przeróżnych czujników własnej roboty. Być może także do sterowania "czymś" (tak hobbystycznie). Chciałbym wykorzystać równoległy port drukarkowy, ale raczej niestandardowo tj. poprzez kontrolę nad pojedynczymi pinami. Oczywiście, trzeba napisać jakieś własne programiki, a mój ulubiony JScript do tego się nie nadaje :-( (Choć, gdyby IE miał jeszcze dostęp do portów, podobnie jak do dysku, to byłbym w siódmym niebie). Pytanie brzmi:

W jakim języku, w jakim środowisku, można takie rzeczy robić PROSTO?

Interesuje mnie coś amatorskiego, za niewielkie pieniądze, bardziej do zabawy i eksperymentu niż profesjonalnego wykorzystania. Po prostu chcę popróbować i zobaczyć jak to jest. Rzecz powinna działać na starym PC 486/33 (win95, DOS). Ktoś może coś polecić?

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

8 lipca 2004, o 15:39

c++ lub delphi
do bitowych rzeczy dobrze jest uzyc wstawek w asm :)
chip.pl :) i archiwum, gdzies tam bylo o porcie rownoleglym, ew Enter, Elektronika Praktyczna, etc

8 lipca 2004, o 16:23

Ostatnio na grupie dyskusyjnej pl.comp.lang.c było trochę o programowaniu portów w C i C++. Archiwum tej grupy jest tu:

Archiwum pl.comp.lang.c
Odpowiedz