Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.
Odpowiedz

"Sesje w PHP na przykl. skryptu.autoryzacj" mi nie

13 sierpnia 2004, o 22:36

otrzymałem komunikaty: 1) session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started
2) session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started
3) Cannot modify header information - headers already sent by (output started

14 sierpnia 2004, o 00:28

ehh .. manuala ktos nie czytal

wywolanie session, setcookie, header nalezy umiescic na samym poczatku strony w PIERWSZEJ LINII lub umiescic rozkazy ob_start() ; na poczatku strony oraz ob_flush() ; na jej koncu

14 sierpnia 2004, o 06:02

Witam!
Jak słusznie zauważył januzi, wszystkie nagłówki muszą być przed jakimikowliek danymi wysłanymi do przeglądarki. Jeżeli nie możesz mieć pewności, że nic już nie "poleciało" używaj znaków @ przed funkcjami lub uzależniaj ich wysyłanie - nagłówków - stosując funkcję headers_sent(), lub podane wyżej: ob_start() i ob_flush().
Pozdro, Oscar

17 sierpnia 2004, o 19:20

a ja nie deje ob_flush i dziala jak bym dał (i bardzo dobrze tak trzymać)

17 sierpnia 2004, o 22:14

ob_flush jest konieczny tylko wtedy gdy chcesz wysłać buforowaną treść przed zakończeniem skryptu. W przeciwnym wypadku nie jest to wymagane, ale należy to po prostu do "ładnego" stylu kodowania.
Odpowiedz