Switch to full style
Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.
Odpowiedz

Słowa kluczowe w tematach

23 maja 2005, o 10:41

Proponuje by przy zakładaniu Nowego Tematu umieścić krótkie wyróżniające się zdanie informujące użytkownika, że temat musi zawierać słowo kluczowe.
Można wstawić url otwierający okno w którym będzie wyjaśnione co to jest słowo kluczowe dla tematu i podane kilka krótkich przykładów.

Słowa kluczowe w tematach

23 maja 2005, o 12:02

Chodzi Ci o forum i wpisywanie postow na zasadzie:

[kategoria] temat cos mowiacy?

Nie ma problemu, mozna wprowadzic taki 'regulamin' jednak powiedz kto sie do tego stosuje!?
I tak jezeli temat nic nie mowi np HELP! to i tak do uzytkownikow piszacych takie posty nic nie pomaga (nawet sugerowanie tego przez PW czy nawet na forum publicznym)

Pytanie: jezeli temat postu nic nie bedzie mowil o problemie - mamy kasowac? :twisted:

Ale osobiscie jestem za... trzeba by przykleic jakis regulaminek - nowo rejestrujacych z przekierowaniem po pierwszym zalogowaniu.

Słowa kluczowe w tematach

23 maja 2005, o 13:30

Z doświadczenia wiem, że większość ludzi albo nie będzie się do tego stosować albo będzie wymyślać własne kategiorie. Czyli po prostu zbędne. ;)

23 maja 2005, o 15:12

Lemur pewnie masz rację.

Można spróbować wymusić na urzytkownikach by nie nadawali tematom nazw typu HELP itd.
Kiedy pole Temat jest puste, a urzytkownik chce wysłać posta to pojawia się informacja, żeby wypełnił pole.
Na tej samej zasadzie można "zablokować" wyrazy takie jak help, pomocy, błagam, proszę. Post nie zostanie wysłany pojawi się tylko informacja, że należy wpisać inny temat. Taka mała cenzura. Ale to dość drastyczna metoda.

Ewentualnie można zwyczajnie kasować takie posty, jednak wtedy powinna być informacja przy polu Temat tak by każdy ją przeczytał. Informująca, że takie posty będą kasowane.

Myślę że informacja/regulamin wystarczy, ale w miejscu które każdy będzie miał okazję zobaczyć np: pod samym tematem (w oknie zakładania tematu)
Odpowiedz