Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

Szarpanie przy przewijaniu

22 kwietnia 2005, o 22:47

Witajcie!

Debiutuje na tym forum. Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem, wierzę, że Wy mi pomożecie.

Otóż, budowana przez mnie strona cechuje się dość dziwnym, zachowaniem w przeglądarkach innych niż Internet Explorer. Chodzi o przewijanie strony. W IE wszystko jest ok, strona przewija się płynnie. Natomiast FireFox i Opera wyraźnie szarpią stroną przy przewijaniu w górę w i dół. Szczególnie jest to odczuwalne, kiedy przewija się stronę w górę - w kierunku początku strony.

Efekt bardzo nie przyjemny.

Myslałem, że to może te przeglądarki sa nieco ułomne i tak reagują a nie zwróciłem wcześniej uwagi na ten fakt przy innych serwisach. Jednak tak nie jest, bo inne wityryny nie zachowują się w ten sposób.

Nabrałem podejżenia - zresztą to jedyne logiczne wytłumaczenie, że kod mojej strony zawiera jakiś błąd. Używam na stronie sporo elementów typu tła komórek. Może to jest problemem ... i należałoby to ograniczyć (?) Jednak robiłem i takie próby - ale na nic się to zdało, strona dalej była "szarpana" przy przeglądaniu (scrolowaniu).

Podaję adres tej witryny, abyście mogli sami sprawdzić. Być może mój komputer jest za wolny...?

http://stud.wsi.edu.pl/~sirakot/powiat/

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat.
Co do samej witryny, to są to jej początki, więc brzydko poformatowany tekst, czy brak stopki jest tutaj kalectwem przejściowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek.

Szarpanie przy przewijaniu

22 kwietnia 2005, o 23:20

opera/linux - w porzadku

Szarpanie przy przewijaniu

22 kwietnia 2005, o 23:23

hmm.. sprawdzilem na Operze, FireFoxie, Konquerorze, Netscapie i Mozilli.. nic nie szarpie.. moze masz ustawione w tych przegladarkach "Płynne / gładkie przewijanie" .. czasami pod Opera lubi sie wtedy ciac..
jednym z powodow dlaczego strona moze przeskakiwac jest wiele elementow polprzezroczystych, ktorych na twojej stronie nie ma, wiec nie wiem w czym jest problem ..

aha.. test na PIV 2.6 512MB, ale to chyba nie ma znaczenia ..

//edit: wlaczylem pod Opera "gladkie przewijanie" i niektore elementy dziwnie sie rozciagaja.. ale to na wszystkich stronach, nie tylko na twojej
Ostatnio edytowano 23 kwietnia 2005, o 08:58 przez Winston_Wolf, łącznie edytowano 1 raz

Szarpanie przy przewijaniu

23 kwietnia 2005, o 01:57

U mnie chodzi normalnie :) Opera 7.54. :D

Szarpanie przy przewijaniu

23 kwietnia 2005, o 13:23

A u mnie na Firefox, Mozilla, NN7, NN6 szarpie aż trzecszczy :!: Faktycznie denerwujacy efekt. Na Operze nic.

Szarpanie przy przewijaniu

23 kwietnia 2005, o 13:23

U mnie na Operze 8 i Firefoxie 1.0.4 działa też bez opisanych problemów

Szarpanie przy przewijaniu

23 kwietnia 2005, o 13:29

skad masz FF 1.0.4 ?

pod winda jak sie przewija rolka, to faktycznie obraz uklada sie nieciekawie

zastanawia mnie tez kod strony, naprawde musi byc takie zagniezdzenie tabel ? nie da sie tego zrobic na 2 (jedna w drugiej) ?

Re: Szarpanie przy przewijaniu

24 kwietnia 2005, o 12:41

Re: Szarpanie przy przewijaniu

24 kwietnia 2005, o 15:49

Odpowiedz