Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Testowanie serwisu WWW w domu

12 sierpnia 2006, o 22:42

Autor: grzesko
Poniedziałek, 07 Październik, 2002 - 13:00

Tworzenie stron WWW wymaga sprawdzenia jak wyglądają w przeglądarce. Zrobienie stronki i puszczenie jej na serwer WWW - i stamtąd oglądanie - jest dobre dla tych, którzy mają coś więcej niż modem. Dobrym wyjściem może być instalacja serwera WWW w komputerze.

Mimo wielu narzekań, windows jest jednak najpowszechniejsym systemem operacyjnym dla domu - jeszcze nie każdy odważa się instalować Linuxa - który ma wbudowany serwer WWW.

Wyjściem, które ja z powodzeniem stosuję od kilku lat jest instalacja paczki - zawierającej co najmniej serwer WWW i moduł PHP. Zaczynałem od PHPTriad, ale stwierdziłem, że rzadka aktualizacja i pewne problemy w pracy z tym - nie służą spokojnemu testowaniu stron WWW.

Znalazłem wreszcie coś, czym można być zachwyconym - pakiet o nazwie FoxServ. Bardzo prosta - wręcz banalna instalacja - i dostajemy w prezencie serwer WWW, obsługę PHP, MySQL, Perla i Pythona.

Aktualna wersja FoXServ (3.0) to Apache 2.0.39, PHP 4.2.2, MySQL 4.0.1 - a więc rzeczy w miarę aktualne.

Jedyny 'myk' przy instalacji - to nazwa katalogu. Instalator podpowiada ścieżkę C:/Foxserv - co najczęściej objawia się komunikatem o... braku miejsca na dysku!

Trzeba zmienić na C:\ i poleci bez problemów.

Ściągnąć można (aż 30 MB ...) z http://sourceforge.net/projects/foxserv. Wersja 3.0 jest również dostępna w naszym dziale Ściągnij

Do testowania serwisów offline - POLECAM!

Autor: grzesko
Poniedziałek, 07 Październik, 2002 - 13:00
Odpowiedz