Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

Ukrywanie adresu

17 sierpnia 2005, o 21:02

Mam następujące pytanie: mam alias (np. NAZWA.prv.pl), a strona jest na servie np. wp (NAZWA.webpark.pl). Co zrobić żeby po wpisaniu adresu NAZWA.prv.pl nie pojawił się po chwili na pasku adresu adres NAZWA.webpark.pl i żeby nie pokazał się także na pasku na dole IE.

Ukrywanie adresu

17 sierpnia 2005, o 23:21

Znam prv. W ustawieniach konta zaznacz opcję "maskowanie adresu". Ma to swoją poważną wadę. Aliansy maskujące prawdziwy URL działają na zasadzie odpalenie Twojej strony w ramce na stronie prv :idea: Konkretnie chodzi o to, że ramka nie jest valid HTML, dodatkowo jeśli używasz PHP i parametrów, to po odświeżeniu strony, użytkownik trafi na stronę główną :wink:

Jeszcze jedno! Google indeksuje tylko z wykorzystaniem Twojego adresu, więc jedyna korzyść z domeny to to, że ktoś sobie zapamięta nazwę, bo i tak po zmianie serwera linki z google są umarłe :)

Zmusiłeś mnie do zastanowienia i doszedłem do wniosku, że będę musiał się szarpnąć na domenę :lol: 60zł/rok za .net .org. Chyba, że CHIP zapoda nam aliansy: www.dexter.klub.chip.pl już by było git :)

Aby zamaskować adres na statusie, dopisuj do każdego linku kod JavaScript zmieniający wartość obiektu location :lol:


/EDIT/
Znalazłem ciekawą ofertę: http://www.domenka.net/
Czy skorzystanie z mało popularnego domenodawcy ma jakikolwiek wpływ na jakość :?: Z domenami mam 0% doświadczenia.
I co to jest primary i secondary DNS :?:

Re: Ukrywanie adresu

17 sierpnia 2005, o 23:45

Odpowiedz