Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.
Odpowiedz

Upload pliku na serwer

26 kwietnia 2004, o 14:26

Tym razem ma problem z uploadem pliku na serwr. Tzn. kiedy testuje skrypt na localhost to wszysto jest super, ale gdy łącze się z innego komputera w sieci to się sypie sprawa.
$katalog = "pliki";
copy($plik, "$katalog/$nazwa") - robię coś takiego, tyle że najpierw sprawdzam wszytkie niezbądne warunki.
$plik to identyfikator ścieżki z <input type=file name=plik>
$nazwa to tekt wpisany w pole tekstowe (nazwa pod którą ma być plik przechowywany na serwerze).

Wygląda to tak, że ścieżka na dysku w $plik jast dobra, natomiast jast proba kopiowania z tej scieżki na serwerze, a nie na komputerze, z którego chcemy uploadować. Nie wiem czy to kod jest zły, czy może ustawienia.

Hilfe!!!

Re: Upload pliku na serwer

26 kwietnia 2004, o 17:29

Napisałem swego czasu artykuł o uploadzie plików. Na stronach Pajączka dostepny tutaj. Poprawiona i uaktualniona wersja tutaj

27 kwietnia 2004, o 06:57

Dzięki lockoom! Będe próbował po twojemu. Niestety mnie czeka sporo przerabiania. Jak wszystko będzie gotowe to się odezwe.

Ps. Czytałem wcześniej twój artykuł, ale swój skrypt miałem już gotowy i co ciekawsze na localhost działał. Miałem nadzieje, że ktoś zetknął się z podobnym problemem i jest po prostu coś o czym zapominam (co mi się często zdarza :D ) Tak czy inaczej wielkie dzięki.

27 kwietnia 2004, o 09:28

Gotowe i teraz działa bez zarzutu. Mój skrypt od twojego różnił się nie znacznie. Ogólna koncepcja była podobna. W każdym razie działa więc :D .

Dzięki lockoom!!!
Odpowiedz