Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Ustawienia - autokorekta

27 stycznia 2012, o 15:08

Cześć, mam następujący problem: kiedy z menu "Pisownia" wybieram opcję "Ustawienia autokorekty", wyświetla mi się okienko z ustawieniami edytora i choć przycisk "Pisownia i weryfikacja..." jest aktywny, wyświetlana jest zakładka z ustawieniami ogólnymi. Przy próbie przejścia do "Pisownia i weryfikacja..." bądź "Kolorowanie składni" nadal wyświetlana jest zakładka "Ogólne". Mogę aktywować inne zakładki, np. "Dokumenty", ale próba powrotu do "Pisownia..." lub "Kolorowanie..." nic nie daje - wyświetlana jest zawsze ostatnio wybrana, "zdrowa" grupa opcji. Ten sam efekt występuje przy "Wyświetl" - "Ogólne ustawienia..." - "Inne ustawienia" - "Kolorowanie składni...".
O, wcześniej nie zauważyłem: podobny efekt występuje w okienku ustawień ogólnych ("Wyświetl" - "Ogólne ustawienia..."), nie działają przyciski "Przeglądanie" i "Użytkownik..."...
Już wiem: problemem jest niedogadywanie się Pajączka z niemieckim OSem (Windows 7 Prof.) - wszystkie niedziałające opcje mają w nazwie ł, ż lub ą. Przypuszczam, że - poza ó, które zachowuje się neutralnie w Win-DE - problem pojawiłby się także przy innych polskich literkach.
Da się coś z tym zrobić, jeszcze w wersji 5.x? I nie, nie można zainstalować polskiego OSa.

10 lutego 2012, o 23:11

Tak, np. to można spróbować:

http://sprytne.pl/angielska-wersja-wind ... aplikacji/

Re:

13 marca 2012, o 10:45

Re: Ustawienia - autokorekta

13 marca 2012, o 11:05

To jednak może być związane z opcjami językowymi. Czy próbował Pan tej porady, którą wskazałem.

Co do wiadomości, która się nie pojawiła na forum, to w międzyczasie była aktualizacja forum i wiadomość niestety się nie zaimportowała z poprzedniej bazy danych.

Re: Ustawienia - autokorekta

16 marca 2012, o 20:52

Re: Ustawienia - autokorekta

16 marca 2012, o 22:39

Winny jest sposób przełączania zakładek w tym oknie. Spróbujemy to zmienić w kolejnej wersji Pajączka.
Odpowiedz