Switch to full style
Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.
Odpowiedz

29 listopada 2005, o 09:30

29 listopada 2005, o 11:21

29 listopada 2005, o 19:55

2 stycznia 2007, o 17:40

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na swoje drobne problemy więc może tego brakuje w tym wspaniałym programie.
1. Wyboru typu deklaracji dokumentu. Wpisałem w schemacie deklarację XHTML-a, poprawiłem zamknięcia tagów (meta, img, br) ale generowane przez program metatagi (np słowa kluczowe) nie odpowiadają tej deklaracji i recznie na wszystkich stronach trzeba je domykać (spacja i /).
2. Opisy fotek są generowane w alt co mnie bardzo przeszkadza bo jeśli jakiś wyraz muszę umieścić między "xx" to w alcie będą cztery "yyy"xx"" co jest niedozwolone. Dlatego podpisy dodaję ręcznie po wygenerowaniu galerii.
Przy gifach (przyciski) brak altu - trzeba uzupełniać w schematach.
Może jest na to jakieś wyjście tylko ja tego nie znalazłem w programie choć myślałem, że mam go w "paluszku. Sam sobie z tym doskonale radzę ale można to poprawić.
3. H1 zawiera align=center w schemacie a to powinno być w arkuszu CSS. To drobiazg, ja to sobie poprawiłem ale co zrobią Ci co sobie nie radzą z CSS-ami? To samo jest z img border=0 oraz table border=0 - zabronione w kodzie bezpośrednim.
Sprawę załatwi przeniesienie do arkusza stylów:
H1 {font-size: 14pt; font-weight: bold; text-align: center;}
img {border: 0px;}
table {margin: 0 auto; border: 0pt; text-align: center;}.
(margin: 0 auto; - stabilizuje centralnie obraz na ekranie w Firefoksie, miałem z tym wielkie problemy i na forum Pajączka otrzymałem taką poradę za którą będę wdzięczny do grobowej deski). Tyle na razie na podstawie sprawdzonego jednego tylko schematu bardzo zadowolony z najlepszych na świecie programów tej Firmy.
Zdzisław Wiśniewski
http://www.noworadomsk.pl

4 stycznia 2007, o 13:42

4 stycznia 2007, o 16:18

Dziękuję za sympatyczne przyjęcie moich drobnych uwag, teraz ośmielony przesyłać będą wszystko, co zauważę wraz z rozwiązaniem, jakie zastosowałem.
Pajączek zgodnie z opisami w prasie komputerowej jest niekwestionowanym zwycięzcą w edytorach WWW na świecie, chciałbym dożyć chwili, gdy to samo będzie pisane o Galerniku. W jednym z postów podpowiadam jak ominąć brak w Galerniku możliwości tworzenia sygnaturek. Program Image Signature Bartłomieja Barona załatwia tą sprawę w sposób prosty i doskonały. Gdyby tak połączyć te programy, aby nie rozbijać głową otwartych drzwi i nie marnować czasu potrzebnego na dopracowanie innych opcji?
Serdecznie pozdrawiam twórców i użytkowników oprogramowania Carem Software.
Zdzisław Wiśniewski

5 stycznia 2007, o 14:45

Bardzo bardzo proszę o uwagi i sugestie!
Jak widać na prawdę uwzględniamy je w miarę możliwości, gdyż nasze programy są przede wszystkim pisane dla Państwa, a nie dla naszej radosnej twórczości :) chociaż może i trochę ta nasza radosna twórczość też jest potrzebna :)
Podanemu programowi się przyjrzę, dzięki!

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz