Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

24 lutego 2005, o 14:58

Ja też mam lamerskie pytanko dotyczące skryptu powyżej..
Po wejściu na stronę pokaże się pierwsza zakładka czyli pierwszy div. Ja chcę by wyświetliły się wszystkie divy jednocześnie. Myślałem żeby skrypt był domyślnie nieaktywny, a uaktywniał się po wybraniu zakładki, ale jest jeszcze inna kwestia.

Może podam link bo trudno to wyjaśnić na sucho.
http://student.wisz.edu.pl/~krogos/linki_001
Widać tutaj linki z opisem.
Mam taki pomysł, by po wejściu na stronę wyświetliły się wszystkie zakładki. To z pewnością da się zrobić, bo gdy skrypt jest nieaktywny (np.: wyłączony) w tedy uzyskuje dokładnie taki efekt.

Jednak pomysł dotyczy czegoś bardziej skomplikowanego. Kiedy po wejściu na stronę pokażą się wszystkie linki, ja chcę by wyświetliły się bez opisów, czyli tylko pierwszy wiersz, (nazwa i adres). To ma być taki Indeks linków.
Działało by to w ten sposób, że pierwsza zakładka, ta domyślnie uaktywniana, pokazywała by całość, a w stylach sformatuję tak, że będą wyświetlane tylko pierwsze wiersze linków, pomniejszona czcionką, tak by zmieściło się ich jak najwięcej.
Dopiero po wybraniu jednej z zakładek wyświetlana była by jej zawartość ze szczegółami, z pełnym opisem.

Myślałem o tym, by całość, (wszystkie zakładki), zamknąć w kontenerze i wyświetlić tylko pierwsze wiersze. Czyli:
#kontener div {display: block}
#kontener div dd {display: none}
To dla pierwszej zakładki, domyślnie wczytywanej przy otwieraniu strony. Dla kolejnych zakładek będzie bez zmian, czyli tak jak jest obecnie.

Czy ktoś może mi z tym pomóc? Chodzi o skonfigurowanie w js tej pierwszej zakładki, która będzie wyświetlała wszystkie linki.
Odpowiedz