Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

Zapytanie o <TBODY>

18 kwietnia 2005, o 16:32

Witam !

Kiedy i w jakich okolicznościach powinniśmy użyć <TBODY> ?
Zapewne będzie to dla Was pytanie banalne, ale początki są ciężkie jak we wszystkim.
Znalazłem szczątkowe informacje na ten temat w kursie HTML i nie mogę ich zrozumieć.
Gdzie w Pajączku jest ta funkcja ?
Jeżeli trafi się na forum dobra duszyczka proszę o kilka zdań.

Marek[/img]

Zapytanie o <TBODY>

18 kwietnia 2005, o 20:50

<tbody> czyli ciało tabeli, jest obowiązkowe w standardzie XHTML, pełni podobną role jak <body> w dokumencie HTML.

Oprócz <tbody> tabela może (ale nie musi) posiadać nagłówek <thead>, stopkę <tfood>, odpowiednik komórki czyli nagłówek <th>, oraz tytuł <caption>.

Jeśli piszesz w standardzie HTML 4 lub starszym to nie musisz używać <tbody>

Przykład.
<table border="1">
<caption>Tytuł tabeli</caption>
<thead>
<tr><th>Naglówek tabeli</th></tr>
</thead>

<tfoot>
<tr><td>Stopka tabeli</td></tr>
</tfoot>

<tbody>
<tr><th> opis </th></tr>
<tr><td> tekst </td></tr>
<tr><td> tekst </td></tr>
</tbody>
</table>

Zapytanie o <TBODY>

18 kwietnia 2005, o 20:56

Zapytanie o <TBODY>

19 kwietnia 2005, o 18:24

Re: Zapytanie o <TBODY>

19 kwietnia 2005, o 23:25

Re: Zapytanie o <TBODY>

20 kwietnia 2005, o 01:30

Re: Zapytanie o <TBODY>

20 kwietnia 2005, o 10:28

Wedlug W3C i dostepnych specyfikacji <tbody>, <thead> i <tfoot> sa opcjonalne i moga, ale nie musza byc uzywane .. dopiero w XHTML 2.0 wymagane bedzie <caption>, ale pozostale beda nadal opcjonalne ..

Re: Zapytanie o <TBODY>

20 kwietnia 2005, o 19:00

Być może że nie trzeba. Ja czytałem także tutaj

"Między znacznikami <table> musi znajdować się tag <tbody> np: <table><tbody><tr><td></td></tr></tbody></table>, jeśli tabela jest długa należy stosować znaczniki <thead> i/lub <tfoot>"
http://xhtml.b7.pl/infor.html#PodobienstwaHTML

Wiem, że jedynym w pełni wiarygodnym źródłem jest W3C, ale mimo wszystko wolę używać tbody. Zdaje się że kiedyś miałem problem z wyświetlaniem strony, właśnie przez nie użycie tbody. W każdym razie to mnie zasugerowały, że tbody jest w XHTML wymagane.

Re: Zapytanie o <TBODY>

20 kwietnia 2005, o 23:42

Odpowiedz