Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

złe kodowanie ?

11 stycznia 2007, o 00:46

Miałem za zadanie zmienić text na stronie www.sochocin.pl/?site=11. Ja nie jestem autorem tej strony.

Wszystko poszło zgodnie z planem tyle że nie wiem czemu na stronie pojawiają się krzaczki w miejscu PL znaków?

Siedzę już nad tym 2 dzięń i nie wiem co jest nie tak. Jak odpale lokalnie ten edytowany plik z "contentem" (nie zawiera sekcji HEAD, META Tagów itp. zaczyna się zwyczajnie od <div>) to mi pokazuje PL znaki ładnie, ale na serwerze jest juz gorzej. Może mi ktoś podpowiedzieć jak to ruszyć żeby zamiast krzaków były pl znaki?

Jak sprawdzić jakiego kodowania PL znaków użył autor tej strony?

Cała strona opiera się na szablonie a zawartość środka znajduje się w oddzielnych plikach *.html, które to pliki nie zawierają sekcji HEAD, META Tagów itp., zawierają tylko treść formatowaną tagami html.

złe kodowanie ?

11 stycznia 2007, o 21:27

Autor użył charset=iso-8859-2, co jest wpisane do sekcji HEAD i to określa kodowanie znaków również w dołączanych plikach html.Przy przeglądaniu strony na serwerze problem tkwi prawdopodobnie w ustawieniach przeglądarki. Nie wiem, jakiej przeglądarki używasz, ale trzeba w przeglądarce zmienić kodowanie znaków na Środkowoeuropejski ISO-8859-2. U mnie wszystko jest OK.
Przeczytaj może jeszcze ten artykuł. Powinien Ci conieco wyjaśnić :roll:
Odpowiedz