Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

[NxG 5.6.1] Zniknęło okienko szukania

15 marca 2007, o 13:44

Witam,
Do pracy używam laptopa oraz dwóch monitorów.
Pierwszy (domyślny) to jest zwykły monitor laptopa, o rozdzielczości 1024x768, drugi (o rozdz. 1280x1024).

Z racji ze ten drugi jest większy na nim zmaksymalizowałem Pajączka NxG 5.6.1. Potem Menu [Szukaj->Znajdź...] (CTRL+F) i otworzyłem okienko wyszukiwania, te okienko przeciągnąłem na domyślny monitor.

Pojawił się problem... gdy odpaliłem po raz kolejny Pajączka okienko do wyszukiwania znalazło się poza możliwością go zobaczenia. Wiem że się gdzieś odpala, bo 'na ślepo' wpisuję kryterium wyszukiwania i dany ciąg znaków mi znajduje. Niestety problem się pojawia przy większych operacjach, ponieważ to samo okienko służy również do zamieniania ciągów znaków.

Na pewno jest jakiś plik w programie Pajączek, który zapamiętuje ustawienia okienka do wyszukiwania, czy można ten plik przywrócić do wartości domyślnych lub po prostu go usunąć, tak abym w końcu używając dwóch monitorów widział okienko z wyszukiwaniem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

[NxG 5.6.1] Zniknęło okienko szukania

21 marca 2007, o 15:03

30 marca 2007, o 10:54

Dokładnie o to chodziło... czyli o zmiany w "HKEY_CURRENT_USER\Software\Cream Software\Pajaczek\NxG\5.x\Windows\IdzDoEDlg"

dodam jeszcze że oprócz zmiennej "Left" która miała dużą wartość jest jeszcze zmienna "Top", która u mnie była ujemna, oczywiście też ją zmieniłem i wszystko wróciło do normy...

wielkie dzięki
Odpowiedz