Navigation:  Odzyskiwanie RAID >

RAID - Ogólne informacje

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Recover My Files - Program do odzyskiwania danych | Polski V4

___________________________________________________

RAID - Ogólne informacje

Recover My Files v4 może odzyskiwać następujące typy macierzy RAID:

JBOD

JBOD (Just a Bunch Of Disks) to określenie opisuje grupowanie dysków o różnych rozmiarach w jeden duży dysk. Na przykład JBOD może być utworzony z dysków 3 GB, 15 GB, 5.5 GB, i 12 GB i udostępniać jeden duży dysk logiczny o rozmiarze 35.5 GB, który najczęściej jest wygodniejszy w użyciu niż kilka mniejszych dysków osobno.

RAID 0

RAID 0 (zwany również stripe) dzieli dane po równo między dwa lub więcej dysków, które nie przechowują dodatkowych informacji o parzystości. RAID 0 nie jest rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo. Oferuje przede wszystkim większą szybkość korzystania z danych.

RAID 0 może być utworzony z dysków o różnych rozmiarach, ale różnica w pojemności między dyskami nie będzie wykorzystana.

RAID 1

RAID 1 udostępnia możliwość replikacji danych na dwóch lub większej liczbie dysków. Zazwyczaj składa się z dwóch dysków fizycznych będących kopią samych siebie. Macierz RAID pracuje tak długo aż choćby jeden z dysków nadal funkcjonuje prawidłowo.

RAID 5

RAID 5 pozwala odzyskać dane w razie awarii jednego z dysków przy wykorzystaniu danych i kodów korekcyjnych zapisanych na pozostałych dyskach.

 

--------------------------------------------------------------------------------

© Copyright GetData 2009

Data Recovery Software | www.creamsoft.com/odzyskiwanie-danych/recover-my-files/