Navigation:  Odzyskiwanie RAID >

Odzyskiwanie RAID - JBOD

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Recover My Files - Program do odzyskiwania danych | Polski V4

___________________________________________________

Odzyskiwanie JBOD RAID

JBOD (Just a Bunch Of Disks) to określenie opisuje grupowanie dysków o różnych rozmiarach w jeden duży dysk. Na przykład JBOD może być utworzony z dysków 3 GB, 15 GB, 5.5 GB, i 12 GB i udostępniać jeden duży dysk logiczny o rozmiarze 35.5 GB, który najczęściej jest wygodniejszy w użyciu niż kilka mniejszych dysków osobno.

Jeśli dysk JBOD pracuje normalnie, może być odnaleziony i widoczny, wtedy możesz skorzystać ze zwykłego odzyskiwania plików. Jeśli na dysku JBOD znajduje się błąd lub nie jest więcej widoczny, skorzystaj z odzyskiwania macierzy RAID.

Aby odzyskać macierz RAID:

1.Upewnij się, że dyski RAID są poprawnie podłączone do komputera. Upewnij się również, że słychać jak pracują (wirują) i nie ma żadnych oznak, że wystąpiła awaria sprzętowa.
2.Run Uruchom Recover My Files v4, wybierz "Odzyskaj dysk" i kliknij Dalej

 

image139

3.W oknie wyboru dysku kliknij przycisk image7. Spowoduje to otwarcie okna konfiguracji RAID.
4.W oknie dodawania RAID wybierz typ macierzy RAID, którą chcesz odzyskać i kliknij image8 aby dodać kolejne dyski składowe macierzy (Informacja: Jeśli posiadasz kopie dysków w postaci plików obrazu, użyj przycisku "Dodaj obraz");

image54

Po dodaniu macierzy, wybierz i przeskanuj dysk macierzy

Dysk macierzy RAID może być teraz przeskanowany jak każdy inny dysk w systemie .W większości wypadków, najlepiej uruchomić jest funkcję Odzyskaj dysk. Możliwe jest jednak również skorzystanie z funkcji Odzyskaj Pliki.

--------------------------------------------------------------------------------

© Copyright GetData 2009

Data Recovery Software | www.creamsoft.com/odzyskiwanie-danych/recover-my-files/