Navigation:  »No topics above this level«

Odzyskiwanie dysków

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Recover My Files - Program do odzyskiwania danych | Polski V4

___________________________________________________

Odzyskiwanie dysków

Ta funkcja będzie próbować odzyskać, jeśli to możliwe, wszystkie pliki znajdujące się na dysku z pełną strukturą systemu plików.

+ Zanim zaczniesz - Przeczytaj podpowiedzi "Szybki Start"

Szybki start

Nie panikować! :) Większość skasowanych plików może być odzyskane;
Należy zminimalizować użycie dysku, na którym znajdowały się utracone pliki dopóki nie nastąpi próba odzyskania plików;
Unikać zapisywania jakichkolwiek danych na dysku z utraconymi danymi, gdyż można nadpisać informacje przydatne podczas odzyskiwania danych.

Wypróbuj zanim kupisz

 

Uruchom Recover My Files w trybie testowym. Jeśli widać utracone pliki po przeskanowaniu dysku, proszę zakupić licencję, aby móc zapisać odzyskane pliki w bezpiecznym miejscu.

Jaka jest najlepsza metoda uruchamiania Recover My Files?

Upewnij się, że instalujesz i uruchamiasz program z prawami administratora, które są wymagane do uzyskania niskopoziomowego dostępu do sprzętu (dysków, napędów).

Dobrym pomysłem jest podłączenie problematycznego dysku do innego komputera jako drugi dysk. Dzięki temu możesz:

zainstalować Recover My Fils na dysku C: komputera, który nie ma problemów z utraconymi plikami
użyć innego komputera do skanowania dysku z utraconymi danymi.

Dzięki temu unikniesz przypadkowego nadpisania informacji o utraconych plikach przez Windows, podczas jego używania.

Jeśli widzisz utracone pliki w Recover My Files - Odzyskaj je i zachowaj na innym dysku!

 

+ Kiedy funkcja "Odzyskaj dysk" jest najlepszym wyborem?

Funkcja "Odzyskaj dysk" jest najlepsza w sytuacji gdy:

Dysk został sformatowany;
Dysk został sformatowany a Windows zainstalowany na nowo;
Skorzystanie z funkcji odzyskiwania systemu spowodowało świeżą instalację Windows i utratę wcześniej utworzonych plików;
Litera dysku zniknęła;
Dysk został rozpoznany przez system jako czysty, bez partycji i żadne pliki nie mogą być odczytane;
Problem jest innego rodzaju, ale dotyczy całej zawartości dysku.

Jak odzyskać sformatowany dysk

Kliknij ikonę "Odzyskaj Dysk", a następnie przycisk "Dalej", aby kontynuować.

image138

Wybór dysku do odzyskiwania

Kolejny ekran kreatora wykonuje skanowanie i identyfikację urządzeń podłączonych do Twojego systemu (dyski twarde, aparaty fotograficzne, karty pamięci, dyski USB, itp). Wybierz urządzenie, które chcesz odzyskać poprzez kliknięcie go myszką i zaznaczenie.

image1

W wypadku funkcji "Odzyskaj Dysk" zazwyczaj najlepiej jest wybrać przeszukiwanie całego dysku.

Na liście wybierz ten dysk, który ma ten sam rozmiar co dysk, który uległ awarii ("Dysk twardy 0" to zazwyczaj ten, który jest oznaczony w systemie literą "C:", itd.)

Wybranie funkcji "Odzyskaj Dysk" instruuje program, aby ignorował wszelkie partycje (litery dysku), które można znaleźć na wybranym dysku i traktował cały dysk jako pojedynczy blok danych do analizy. W wielu wypadkach jest to najlepszy sposób na odzyskanie wszystkich możliwych do odzyskania plików i zgromadzonych w nich danych. (Informacja: podczas wyszukiwania dysku w tej funkcji, "Recover My Files" będzie również wyświetlał pliki istniejące, które nie były usunięte lub utracone).

Opcje odzyskiwania danych. Automatycznie i wybrane typy plików

Poniższy ekran przedstawia dwie dostępne opcje odzyskiwania dysków:

image82

"Automatyczne odzyskiwanie dysku (Zalecane)"

 

Podczas automatycznego odzyskiwania dysku, używane są pewne domyślne ustawienia typów plików, aby uprościć lokalizację brakującego systemu plików. Program poszukuje tych typów plików poprzez lokalizację nagłówka / struktury i stopki pliku, a następnie używa znalezionej informacji, aby zdefiniować z maksymalną dokładnością brakujący system plików. Pliki takie są nazywane "Utraconymi plikami".

 

W trybie automatycznym wybrane wstępnie typy plików to AVI, EXE, iTunes, JPEG, Excel, Word i pliki ZIP.

"Odzyskiwanie dysku z użyciem wybranych typów plików"

 

Ta funkcja pozwala użytkownikowi na ręczne wskazanie typów plików pomocnych w lokalizacji brakującego systemu plików.

 

Sugerujemy, aby ta opcja była używana tylko w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba wyłączenia jednego z domyślnie wybranych typów, gdy na pewno pliki takiego typu nie znajdowały się na dysku. Dla przykładu, jeśli odzyskiwany dysk zawierał tylko pliki JPEG, to można wybrać tylko typ JPEG do wyszukiwania.

 

W większości wypadków wybrane domyślnie typy plików są odpowiednie i dodatkowe zmiany na liście nie są konieczne do odnalezienia informacji o strukturze plików i katalogów zawierających wszystkie pliki.

 

Można rozważyć dodanie typów do listy, jeśli wiesz o pewnym typie, który jest niezbędny do odzyskania, a który nie jest wybrany. Zaletą dodawania typów do listy jest to, że oprócz pomocy w lokalizacji systemu plików, wybrany typ jest od razu wyszukiwany na dysku. Jeśli system plików został zniszczony i nie może być odzyskany, nadal możesz więc odnaleźć ważny plik na liście Utraconych Plików. Jednakże należy mieć na uwadze, że dodawanie kolejnych typów do list znacząco spowolni przeszukiwanie dysku. Sugerujemy, aby nie wybierać więcej niż 10 różnych typów plików na raz.

Etap pierwszy wyszukiwania - odzyskiwanie partycji

Pierwsze próby działania mają na celu odnalezienie i przebudowanie utraconych partycji. Odzyskiwanie partycji trwa średnio od minuty do 45 minut (zależnie od rozmiaru dysku, liczby plików, które zawiera oraz szybkości komputera i dysku).

 

Jeśli partycje mogą być odnalezione i odzyskane, wszystkie zaginione informacje o plikach i folderach będą wyświetlone pod widokiem "Folder" po zakończeniu Etapu 1 (aby znaleźć i wyświetlić pełną strukturę plików i katalogów, konieczne jest umożliwienie programowi pełnego zakończenia tego etapu pracy).

 

Podczas gdy wyszukiwanie partycji jest w trakcie, można rozwinąć (używając ikony "+") gałąź odzyskanej partycji na widoku "Folder", aby sprawdzić czy zaginione pliki zostały zlokalizowane. Jeśli partycja została odnaleziona i możesz obejrzeć podgląd poszukiwanych plików, możesz zatrzymać wyszukiwanie i zapisać swoje pliki.

Etap drugi - wyszukiwanie wpisów systemu plików używając typów plików

Etap 2 odzyskiwania dysku rozpoczyna się automatycznie. Za pomocą wybranych typy plików program wspomaga się w wyszukiwaniu brakujących wpisów systemu plików (struktury katalogów i plików) na dysku. Liczba wpisów systemu plików jest wyświetlana na pasku postępu. Każdy system wpis systemu plików reprezentuje plik z pełną ścieżką i nazwą katalogu.

tipJeśli chcesz jak najszybciej odzyskać swoje dane:

Kiedy liczba odzyskanych wpisów systemu plików osiągnie wysoką wartość (typowy komputer domowy zawiera między 50.000 a 150.000 wpisów systemu plików), przestaje gwałtownie wzrastać i wydaje się być stała, oznacza to, że znalezione wpisy systemu plików zostały już odczytane. Na typowym komputerze domowy ten moment powinien być osiągnięty po około 2 godzinach wyszukiwania. Możesz kliknąć teraz przycisk Zatrzymaj;

lub jeśli czas nie jest Twoim problemem, pozwól programowi dokończyć:

Jak tylko program zatrzyma poszukiwania lub zatrzymałeś go samodzielnie, tworzona będzie lista wyników i podgląd struktury "Wirtualnej partycji" na widoku "Folder" ekranu wyników. Możesz rozwinąć listę rezultatów (używając ikony "+")m aby sprawdzić czy poszukiwane utracone pliki zostały odnalezione.

--------------------------------------------------------------------------------

© Copyright GetData 2009

Data Recovery Software | www.creamsoft.com/odzyskiwanie-danych/recover-my-files/