faq

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania


Jak długo skasowane lub utracone pliki pozostaną na moim dysku?

Nie ma określonego czasu. Skasowany plik będzie znajdował się na dysku do czasu, gdy miejsce, które zajmuje, będzie potrzebne dla zapisu innego pliku. Jak tylko miejsce zajmowane przez skasowany plik zostanie nadpisane, plik ten zostanie zniszczony. Jeśli cierpisz z powodu utraty danych, natychmiast zminimalizuj użytkowanie dysku z utraconymi danymi do czasu, gdy uda się je odzyskać

 

Ile czasu zajmuje odzyskanie sformatowanego dysku

Większość operacji odzyskiwania dysku może być zakończona w mniej niż 2 godziny. Największe oszczędności czasu można uzyskać wtedy, gdy wie się w którym momencie zatrzymać wyszukiwanie. Rzadko jest konieczne skanowanie całego dysku, aby odzyskać dane.

 

Czy Recover My Files odzyska wszystkie moje dane?

Im wcześniej odzyskiwanie danych jest rozpoczęte tym większa szansa na 100% odzyskanie danych, a im dłużej użytkowany jest dysk z utraconymi plikami i wykonywane są na nim operacje zapisu, tym większe ryzyko, że danych nie będzie już można odzyskać wskutek nadpisania innymi plikami. Jeśli przypadkowo sformatowałeś dysk lub zniknęła litera dysku, a nie zapisywałeś żadnych danych na ten dysk, można oczekiwać 100% skuteczności odzyskiwania. Jeśli przywróciłeś instalację Windows lub zainstalowałeś system na nowo, a komputer nie był używany od tamtej pory, można oczekiwać 90% do 100% szans powodzenia.

Oczywiście występują okoliczności kiedy szansa na odzyskanie plików znacząco maleje. Dla przykładu, jeśli wykonano przywrócenie zawartości dysku z kopii bezpieczeństwa na nowo sformatowanym dysku a dysk jest w połowie pełny, tylko 50% dysku może być być teraz przeszukane w celu odnalezienia poprzednich danych.

Z powyższego wynika, że nie dowiesz się ile danych może być odzyskane, dopóki nie spróbujesz. Pobierz i uruchom Recover My Files w trybie testowym, co nic nie kosztuje, i sprawdź co można odnaleźć. Jeśli możesz odszukać swoje pliki i przeglądać ich zawartość, zamów licencję i będziesz mógł odzyskać swoje dane i zapisać je na osobnym nośniku.

 

Czy Recover My Files odnajedzie i odtworzy oryginalny plik i strukturę katalogów?

Tak. Recover My Files jest zaprojektowany tak, aby odnaleźć zarówno plik jak strukturę katalogów, w której był umieszczony. Jeśli plik i struktura katalogów są uszkodzone, zawartość plików nadal może być odzyskania jako "Utracone pliki" poprzez osobne przeszukanie struktur dysku.

 

Jak dowiem się czy Recover My Files może odnaleźć moje utracone pliki?

Pobierz, zainstaluj i uruchom Recover My Files w trybie testowym. Wykonaj wyszukiwanie i spójrz na wyniki działania programu. Jeśli możesz przeglądać obrazy, czytać zawartość dokumentów, odzyskiwanie będzie mogło być wykonane i wystarczy zakupić licencję, wprowadzić ją do programu i zapisać swoje pliki na innym dysku.

 

Czy mogę szukać skasowanych plików w określonym folderze czy muszę przeszukiwać cały dysk?

Przeszukiwanie całego dysku to szybki proces. Recover My Files odczytuje strukturę systemu plików w mniej niż 1 minutę. Uruchom więc tryb "Szukaj usuniętych plików", a po zakończeniu przejrzyj pliki na widoku "Usunięty" drzewka w głónym oknie, aby zobaczyć tylko usunięte pliki lub przełącz się na widok Folderów i przejdź do wybranego folderu. Jeśli nie możesz odnaleźć poszukiwanego pliku, spróbuj wyszukiwania "Szukaj usuniętych, a następnie wybranych typów" (zajmuje to nieco więcej czasu).

 

Mój dysk wydaje dziwne dzwięki

Nienormalne odgłosy pracy dysku takiej jak klikanie lub zgrzytanie to oznaka problemów sprzętowych. Dalsze użytkowanie takiego dysku może doprowadzić do jeszcze większych szkód i całkowitej utraty danych. Dysk powinien być natychmiast odłączony od komputera i skierowany do firmy zajmującej się sprzętowym odzyskiwaniem danych.

 

Czy Recover My Files naprawi mój dysk?

Nie. Recover My Files to program do odzyskiwania danych, a nie narzędzie do naprawy dysków. Recover My Files został tak zaprojektowany, że nie wpływa na zawartość dysku, z którego są odzyskiwane dane. Kiedy zlokalizujesz utracone pliki, musisz zapisać je na innym dysku.

 

Jak całkowicie skasować dane z dysku, aby nie dało się ich odzyskać?

Dane są całkowicie usuwane poprzez nadpisanie ich nowymi danymi. Czyszczenie i bezpieczne kasowanie wymaga odpowiednich programów (proszę sprawdzić w Google), które całkowicie usuwają dane poprzez zapis nowych danych, zazwyczaj wypełniając wolne miejsce zerami. Jeśli to zostanie wykonane, jedyne dane jakie można odzyskać to wspomniane zera.

 

Czy formatowanie dysku całkowicie usuwa dane ?

Formatowanie dysku nie jest procesem destrukcyjnym dla danych (dopóki nie są używane specjalne komendy formatowania).

 

Użyłem funkcji przywracania systemu lub przeinstalowałem Windows. Czy mogę odzyskać swoje dane?

Tak, odzyskiwanie starych danych i struktury katalogów jest możliwe po przywróceniu lub reinstalacji systemu. Proszę uruchomić funkcję "Odzyskaj dysk".

 

Znalazłem setki obrazów na moim dysku - skąd one się wzieły??

Za każdym razem, gdy odwiedzasz jakąś stronę w Internecie, obrazy znajdujące się na stronie są zapisywane do pamięci tymczasowej przeglądarki (aby strony ładowały się w przyszłości szybciej). Kiedy pamięć podręczna jest pełna, pliki starsze są usuwane. To właśnie te pliki odnajduje Recover My Files.

 

Czy Recover My Files działa na iPhone, iPad lub innym urządzeniu mobilnym?

Firma Apple zabezpiecza iPhone, iPad i iTouch w taki sposób, że dysk nie może być podglądany na PC po podłączeniu. Z tego powodu dla produktów Apple Recover My Files nie może być uzyty do odzyskiwania danych. Recover My Files będzie natomiast działał poprawnie z innymi urządzeniami, które można podłączyć do komputera jako dodatkowy dysk.

 

Ile razy mogę użyć Recover My Files?

Zakupiony klucz licencyjny może być użyty do aktywacji Recover My Files na dwóch osobnych komputerach, np. na laptopie i komputerze stacjonarnym. Możesz używać Recover My Files tyle razy ile chcesz na tych dwóch komputerach. Oprogramowanie nie wygasa. Aktualizacje do bieżącej wersji są dostępne bezpłatnie (np. dla wersji v5). Użytkownicy wersji starszych mogą zakupić upgrdae do nowej wersji (np. z wersji 4 do 5).

 

Jak uzyskać pomoc techniczną?

Pomoc techniczna świadczona jest przez producenta w języku angielskim poprzez email, live chat i telefon. Proszę sprawdzić w Dodatek 1 - Pomoc techniczna.