Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.
Odpowiedz

jak to zrobic??

3 września 2005, o 19:33

no wiec zastanawiam sie jak zrobic taki bajer jak jest w phpbb, mianowicie chodzi mi o to zeby pobierac dane z innych plikow w taki sam sposob jak jest na phpbb ;) np. w pliku lang_main.php sa takie dane: $lang['Edit_forum'] = 'Edytuj forum'; a w innym pliku np. profile_viev_body.tpl po wpisaniu {Edit_forum} wyswietla sie Edytuj forum.

z gory dzieki za pomoc ;)

jak to zrobic??

3 września 2005, o 20:40

albo uzyjesz gotowych rozwiazan typu fast.template, smarty i inne skrypty obslugujace szablony, albo napiszesz wlasny
mozesz zrobic cos w stylu $napis = str_replace( "{".$klucz."}", $lang[$klucz], $napis ) ;
oczywiscie w $napis przechowujesz calosc do momentu wyswietlenia

3 września 2005, o 21:21

moglbys napisac mi to troche jasniej ;)

3 września 2005, o 21:34

po polsku malutkie przedstawienie a reszte doczytasz na stronie projektu

5 września 2005, o 18:46

5 września 2005, o 20:34

potraktuj 'MENU' jako klucz => $klucz = "MENU" ;
w $napis umiesc zawartosc strony, a nastepnie wykonaj operacje
$napis = str_replace( "{".$klucz."}", $dana[$klucz], $napis ) ;
i juz masz to co trzeba

6 września 2005, o 20:02

6 września 2005, o 20:09

zamiast $tmpl->add('autor', 'Leszek');
dajesz $tmpl->add('autor', $dane['autor']);

6 września 2005, o 20:52

januzi chyba nie rozumiesz o co mi chodzi, mam na mysli cos takiego zebym zamiast takiego polecenia $tmpl->add('autor', 'Leszek'); mogl uzywac takiego: $dane['autor'] = "Leszek" , a to co Ty mi napisales w niczym mi nie pomaga, chyba ze zle cos rozumuje.

6 września 2005, o 21:15

to co robisz, to tylko przypisanie wartosci do miejsca w tablicy, MUSISZ umiescic potem te dane NA STRONIE, a samo sie nie zrobi, tylko tak jak podalem

i jak juz napisalem ZAMIENIASZ w napisie {takie cos} na takie cos, przy pomocy wlasnego skryptu lub przy pomocy gotowego silnika do szablonow

7 września 2005, o 18:54

7 września 2005, o 19:41

7 września 2005, o 19:55

7 września 2005, o 23:14

Odpowiedz