Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

16 lipca 2012, o 10:23

Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji Pajączka, czyli naszego programu dla webmasterów, wspomagającego tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych. W nowej wersji blisko 100 zmian i poprawek. Poprawiliśmy mechanizmy publikowania FTP, wprowadzając funkcję bezpiecznego zapisu dokumentów edytowanych z serwera (domyślnie wyłączona). Ulepszyliśmy wewnętrzne (niewidoczne) mechanizmy edycyjne, jak i te widoczne (np. zarządzanie otwartymi dokumentami, publikowanie poprzez drag&drop zakładek, itp), dodane zostało nowe narzędzie generatora tekstów „Lorem Ipsum” oraz nowy kurs HTML!. W tej wersji również zmianie uległ interfejs 90% okien programu. Po prostu zapraszamy!

http://sprytne.pl/pajaczek-5-9-8-z-nowy ... pszeniami/

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

16 lipca 2012, o 16:52

o bardzo fajnie, że Pajączek został odchudzony, jeszcze tylko HTML5 zawijanie fragmentów kodu i linie pomocnicze dla wcięć i więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

16 lipca 2012, o 19:53

Zabieram się do ściągnięcia nowej wersji. Ale przy okazji info w pajączku o dostępności nowej wersji, naszła mnie taka myśl, że bardzo fajnie by było gdyby pajączek nie tylko informował o nowej wersji, ale również oferował opcję aktualizacji poprzez kliknięcie w programie - sam by pobrał i zainstalował nowe pliki, usuwając stare itp. Czy to ma szansę na wprowadzenie w nowej wersji?

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

17 lipca 2012, o 16:45

nowa wersja jest do poprawek. przy tabeli i <script> migający kursor jest w środku znaczników i wyskakuje komunikat "brak informacji definicyjnych dla tego znacznika". Wyskakuje okno. jest nagłówek skryptu, a poniżej... ustawienie pola <textarea>

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

17 lipca 2012, o 21:15

No cóż, niedopatrzenie. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś wielki problem...

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

17 lipca 2012, o 21:17

daje radę :) Jak będę miał trochę wolnego to przetestuje w miarę dokładnie i wrzucę obrazki z błędami tutaj.

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

21 lipca 2012, o 15:35

ojej! Zainstalowałem nową wspaniałą wersję 5.9.8 i co? i się nie uruchamia. zatem następuje zastosowanie zawsze genialnego rozwiązania - reinstalacja. Deinstalacja przebiegła pomyślnie po czym otwiera się w przeglądarce 6 tych samych stron że WIELKA SZKODA że program został odinstalowany.
Pytanie egzystencjonalne: Dlaczego akurat 6 a nie np. 13 albo 121 :) albo np. 1 (słownie: JEDNA)? !!!
No świetnie, tylko po co, skoro zaraz go zamierzałem zainstalować ponownie z nadzieją że się tym razem będzie uruchamiał.
Może należałoby zaimplementować odczytywanie intencji użytkownika. Byle by tylko po tym nie zamulało procesora.

5 min później..
..reinstalacja odniosła skutek - program się uruchomił

swoją drogą.. nie lepiej pomyśleć nad systemem aktualizacji, zamiast za każdym razem od nowa instalować cały program wraz z procedurą aktywacji???

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

22 lipca 2012, o 20:44

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

22 lipca 2012, o 21:52

Anothelius, u Ciebie 6, u mnie 1. Nie wiem dlaczego. Instalator wywołuje adres tylko jeden raz. To co robi system z tym wywołaniem, to inna rzecz. Zresztą wydawać się może po opisie, że problem z systemem jest jakiś grubszy, skoro po zainstalowaniu najnowszej na starej, przestała się uruchamiać. Nie ma ku temu bezpośredniego powodu. Takie wady nie przeszłyby przy testowaniu programu przed wydaniem (podobnie jak tych 6 kopii strony).

Jacek27, napisz więcej informacji, a nie tylko, że się wiesza co chwilę. W jakich okolicznościach, czy powtarzalne, jak to powtórzyć... Ja mogę napisać, że u mnie się nie wiesza ani raz, a pracuję na nim ciągle. I co ? I nic z tego nie wynika. Może wykonuję inne operacje z programem niż Ty. Przy typowej pracy program testowany przed wydaniem się nie wieszał. Nie widzę również powodów, dla których miałby się tak zachowywać na innych komputerach. Ale nie mamy tutaj tysiąca różnych konfiguracji sprzętowo-programowo-systemowych, aby przetestować na każdą możliwą stronę. Dlatego wskazanie sposobu powtórzenia błędu może pomóc w lepszym dostosowaniu programu do różnych okoliczności. Najłatwiej jednak po prostu ponarzekać. Trochę więcej merytorycznej krytyki proszę, pochwał nie oczekuję :P

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

22 lipca 2012, o 22:31

Wysłałem już kilka a może nawet kilkanaście komunikatów po takim zawieszeniu. Wygląda to tak, przeważnie, po zmianie czegoś, zapisuję zmiany w pliku i przechodzę do przeglądarki, żeby przetestować. Piszę w php i z udziałem Mysql więc tak jest mi najwygodniej. Potem wracam do pajączka a tam niespodzianka, program nieaktywny i czekam, bo czasem po kilku minutach wraca do życia ale często jest tak, że muszę go brutalnie zamknąć i uruchomić ponownie. Niczego ostatnio nie zmieniałem w swoim komp. Niczego nowego nie instalowałem poza nową wersją pajączka. W poprzednich wersjach tez tak robiłem ale nigdy nie zadziało się tak żeby mi sie pajak powiesił albo zawiesił.

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

25 lipca 2012, o 07:04

..ponownie ja :)

„Grubszy problem z systemem” (podoba mi się to stwierdzenie :)) może i faktycznie zaczyna występować, jednak ma on już 3 lata i 3 lata działał stabilnie. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że specjalistom z Redmond należy się nowy służbowy krawat :)
Drogą dedukcji i kilku kliknięć doszedłem do wniosku, że 6 kopii otwieranej strony mogło się wziąć stąd, że program był 6 razy aktywowany w historii tej konkretnej licencji.

Przy innej licencji nowa wersja mnie lekko zirytowała, gdyż skończyła jej się ważność aktualizacji, natomiast każdy link do pobrania programu (z różnymi numerkami wersji) w Internecie prowadzi do najnowszej :( ..i skąd tu teraz wziąć wcześniejszą?

Może faktycznie system aktualizacji miałby sens, można by np. sprawdzić ważność licencji przed reinstalacją - taka sugestia do alfy 6.0 ;)

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

25 lipca 2012, o 07:39

Jackek27: Napisz do mnie maila. Podeślę Ci jakąś roboczą wersję. Może będzie lepiej.

Anatholius: W oknie informacji o nowej wersji pojawia się link do strony gdzie można sprawdzić ważność licencji. Co do 6 otwarć, to nie ma związku z liczbą aktywacji, bo instalator nie sprawdza aktywacji w żaden sposób. Po prostu po skończeniu procesu uruchamia podany link i przechodzi na ostatnią planszę.

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

25 lipca 2012, o 18:12

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

2 sierpnia 2012, o 17:36

mam pytanie co do aktualizacji
pajęczak sprawdza czy jest nowa wersja ale sam się nie potrafi uaktualnić zastanawiam się czemu pajączek nie posiada mechanizmu automatycznej aktualizacji w tedy użytkownik by ustawił czy ma być program aktualizowany jeśli licencja jest czasowa to aktualizacja by odbywała się do czasu zakończenia licencji

i jeszcze drugie czemu po każdej aktualizacji pajączek zapomina licencje na której był aktywny i trzeba aktywować go od nowa jeśli już aktywacja po aktualizacji jest niezbędna czemu pajączek sam tego nie może wykonać ile razy trzeba wprowadzać pajączkowi ten sam numer ??

Re: Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

2 sierpnia 2012, o 21:35

Prawdopodobnie w jednej z przyszłych wersji obie propozycje będą uwzględnione.
Odpowiedz