Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

składnia CSS

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

składnia CSS

Postprzez Artur » 19 lipca 2003, o 15:36

Artur
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 102
Dołączył(a): 1 października 2002, o 21:29

Postprzez blackcat » 19 lipca 2003, o 16:06

blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Postprzez Dyrcio » 19 lipca 2003, o 17:10

Cześć
odp. na 2 pyt.
np.: mozesz te this... do dać do tej Twojej funkcji startzmiana() i stopzmiana()
(nie wiem co te funkcje wykonują)
drugie, trudniejsze: możesz za pomoca JS zrobic jakis VAR i później wstawiać lub cala tabelke wykonywac w JS, a powtaczające się elemety "robić" za pomocą funkcji for lub jak podałem wyżej.
Wadą tego rozwiązania jest to, że jeżeli ktoś wyłączy obsługę JS (patrz Wydra707 lub ja :wink: ), to nie będzie to działać.
Może są jeszcze jakieś inne rozwiązania?
Sorki za brak przykładu, ale zaraz wyjażdzam. :(
Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez Wydra707 » 21 lipca 2003, o 23:25

Pyt.2:
Niestety, ciężko będzie to uprościć tak, aby działało w różnych przeglądarkach...

Możesz np. oznaczyć wszystkie istotne komórki klasą, a następnie napisać skrypt, który wykona tablicę tych komórek i "podłączy" im dynamicznie obsługę zdarzeń onmouseover i onmouseout. Problem: zadziała tylko w IE...

Możesz wykorzystać obiekt event i przechwytywać zdarzenie np. w obiekcie TABLE, a następnie sprawdzać skąd pochodziło (event.srcElement) i jeśli z odpowiedniej komórki to wykonywać jakąś akcję. Problem: będzie kłopot z bąblowaniem, wymaga przerobienia funkcji, prawdopodobnie zadziała tylko w IE...

Chyba jedynie, co można względnie bezpiecznie zrobić w JS to to, co napisał Dyrcio.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron