Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

umieszczanie grafiki z menu kontekstowego nie działa

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

umieszczanie grafiki z menu kontekstowego nie działa

Postprzez regionalart » 21 maja 2009, o 09:29

Już kolejny raz ujawniła się ta niedogodność. Na przestrzeni lat dotknęła mnie kilkakrotnie - począwszy od Win95, przez W98, a teraz w XP, w kolejnych wersjach Pajączka (jeszcze sprzed wersji 2000). Objawia się to nagłą, podczas pracy, utratą możliwości umieszczania grafiki w kodzie strony funkcją prawego klawisza - w zamian pojawia się okno właściwosci pliku grafiki. Nadinstalowanie programu nie wnosi żadnej zmiany. Jedynie kompletne odinstalowanie i ponowna instalacja Pajączka naprawia ten problem. Nie wiem, czy jest inna możliwość przywrócenia pierwotnego sposobu umieszczania grafiki bez reinstalacji?
Drugim, często powtarzającym się problemem, jest zanik działania funkcji cofnięcia wykonanej czynności, czy to strzałką, skrótem klawiszowym, czy bezpośrednio z menu. Ale w tym wypadku pomaga restart programu.
regionalart
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 08:50

umieszczanie grafiki z menu kontekstowego nie działa

Postprzez platekr » 22 maja 2009, o 23:19

Wstawianie grafiki z menu: ma Pan na myśli menu edytora czy menu listy plików? Może Pan pokazać zrzut ekranu z tym menu, które znika? Jeśli to menu listy plików, to być może włączył Pan widok menu systemowego zamiast menu Pajączka. Opcja taka znajduje się na pasku obok listy plików oraz w ustawieniach programu. Wtedy na liście plików pod prawym klawiszem zamiast menu Pajączka wyświetlane jest menu eksploratora Windows.

Co do undo/redo, to jest ono kasowane po zapisie dokumentu.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

umieszczanie grafiki z menu kontekstowego nie działa

Postprzez regionalart » 23 maja 2009, o 05:54

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na tę ikonkę w menu plików. Najprawdopodobniej przypadkowo ją trącam w czasie pracy nieświadomie przełączając widok plików. A że prawie nigdy tej funkcji nie używałem celowo, nie miałem takiej potrzeby, to po prostu zapomniałem o niej. Odtworzyłem sobie tę czynność i rzeczywiście jest taka możliwość w moim przypadku, gdyż panel Pajączka mam rozciągnięty częściowo na dwa monitory, a to menu jest akurat obok linii podziału ekranów. Na pozostałej częsci drugiego ekranu mam otwarty program do przeglądania obrazków zgromadzonych w konkretnym folderze - więc to szczególny przypadek mojej konfiguracji.
regionalart
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 08:50


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron