Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 14 maja 2024, o 03:33

Nowości Nowości na Języki JavaScript i VBScript

Mapa strony Języki JavaScript i VBScript » Dział : Języki JavaScript i VBScript

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

document write

Czesc. Mam takei pytanie serwer na ktorym mam stronke nie wspiera PHP. Wiem, ze mozna wczytac cos w ten sposob (juz widzialem cos podobnego)

<script type="text/javascript" language="JavaScript" src="http://www.server/test.php"></script>

i teraz moje pytanie co musi byc w tym pliku test.php aby to zadzialalo...

wiecie o co mi chodzi?

dodam, ze plik test.php jest na serwerze , ktory wspiera PHP
Więcej : document write | Wyświetlone : 6686 | Odpowiedzi : 4


konkretny tekst w konkretny dzień...

Więcej : konkretny tekst w konkretny dzień... | Wyświetlone : 7024 | Odpowiedzi : 6


Grafika na www

Witam,

udało mi się zrobić kilka stron w oparciu o HTML i java script, ale moja bolączka jest umieszczanie na niej grafiki. Przy szybkim łączu nie jest to problemem, ale jak ktoś ma modem to trwa to bardzo długo. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwe w javie napisanie takiego skryptu, dzięki któremu w czasie ładowania sie do cash-u przeglądarki grafik, na ekranie pojawi się np. licznik procentowy (0-100% loading) lub jakaś inna informacja, w ...
Więcej : Grafika na www | Wyświetlone : 5214 | Odpowiedzi : 2


Gdzie tu jest błąd?

Ten skrypt ma policzyć małe litery "e" we wpisanym tekście. Problem polega na tym, że skrypt zwraca zawsze wynik 0.

<html>
<head>

<script type="text/javascript">
function policzE(form) {
var literaE = 0
var inputString = form.znaki.value.toLowerCase()
for (var i = 0; i < form.znaki.lenght; i++) {
if (inputString.charAt(i) == "e") {
literaE += 1
}
}
alert("W tym ciągu znaków znajduje się " + literaE + " liter e")
}
</script>

</head>
<body>

<form>
<p>Wprowadź dowolny ...
Więcej : Gdzie tu jest błąd? | Wyświetlone : 9514 | Odpowiedzi : 10


menu rozwijane

Witam !!
Mógłby Mi ktoś podpowiedzieć jak wpajączku 2000 stworzyć menu rozwijane??? np żeby po kliknięciu na pkt1 pokazały się podpunkty to samo z pkt2 np:
pkt 1
pkt 1.1
pkt 1.2
pkt 2
pkt2.1 itd... Z góry dziękuję
Więcej : menu rozwijane | Wyświetlone : 6423 | Odpowiedzi : 3


document.close

Więcej : document.close | Wyświetlone : 3846 | Odpowiedzi : 0


Ukrycie URLa

Więcej : Ukrycie URLa | Wyświetlone : 3716 | Odpowiedzi : 2


image map MM_SwapImage()

Witam!

Po raz pierwszy pisze coś na forum, ale mniejsza o to.

Problem polega na tym, iż konstruuje (za pomocą pająka oczywiście) mapę odsyłaczy na grafice. Ponieważ mam kilka obszarów na jednej grafice, chciałbym aby po najechaniu na dany obszar podmieniał się kolor, czy też wygląd tylko danego obszaru a nie całej grafiki.
Wykorzystałem następujacy skrypt:

<script language="JavaScript" type="text/JavaScript">
<!--
function MM_swapImgRestore() { //v3.0
var i,x,a=document.MM_sr; for(i=0;a&&i<a.length&&(x=a)&&x.oSrc;i++) x.src=x.oSrc;
}

function MM_preloadImages() { //v3.0
var d=document; ...
Więcej : image map MM_SwapImage() | Wyświetlone : 9127 | Odpowiedzi : 10




Skrypt do download czy ktos pomoze ?

Więcej : Skrypt do download czy ktos pomoze ? | Wyświetlone : 7260 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron