Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 12 maja 2024, o 06:29

Nowości Nowości na PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Mapa strony PHP, Perl, SQL, CGI, XML... » Dział : PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

PHPBB HTML

ja nie wiem to proszę bradzo HTML PHPBB Bradzo pisze
ja smutny :( :roll: :roll:
Więcej : PHPBB HTML | Wyświetlone : 6276 | Odpowiedzi : 3


jDB

Hej.

Właśnie wrzuciłem na stronkę testową wersję płaskiej bazy. W chwili obecnej ma pewne ograniczenia, ale pracuję nad dodaniem nowych funkcji. Starałem się napisać funkcje tak, żeby były zbliżone do mysql więc z większością nie powinno być kłopotu. Pliki do pobrania tutaj.
Więcej : jDB | Wyświetlone : 4581 | Odpowiedzi : 0


postgressql -pomocy!

Więcej : postgressql -pomocy! | Wyświetlone : 5198 | Odpowiedzi : 1




Dołączanie pliku php do zmiennej

Witam!

Potrzebuję, aby wykonując funkcję include(...) cały jej wynik został przypisany do jakiejś zmiennej! Wiem, że w tym pliku, który jest dołączany funkcją include musi być return... i wtedy to co return będzie zwracał zostanie przypisane do zmiennej, w innym przypadku do zmiennej zostanie przypisane "1". Niestety nie mogę umieszczać w każdym pliku, który includuję funkcji return :( Proszę o pomoc, w jaki inny sposób mógłbym to ...
Więcej : Dołączanie pliku php do zmiennej | Wyświetlone : 5327 | Odpowiedzi : 1


Subskrypcja - szukam skryptu

Witam wszystkich,

Poszukuję gotowego skryptu obsługującego SUBSKRYPCJĘ bez obsługi MySQL.
Wskazane możliwości:
1. Dodawanie i usuwanie adresu
2. Zanim system przyjmie nowy adres, wysyła pod wskazany e-mail list i czeka na jego potwierdzenie. Gdy potwierdzenie jest dodaje email, zaś dgy nie ma, to np. po 7 dniach usuwa adres.
3. Kontrola, czy email nie jest już dodany (usunięty)
4. Potwierdzanie przyjęcia w poczet subskrybentów
5. Podziękowanie za subskrypcję (w przypadku usunięcia adresu)
6. Rozsyłanie listów ...
Więcej : Subskrypcja - szukam skryptu | Wyświetlone : 8431 | Odpowiedzi : 4


webmain, a bibloteka IMAP

Witam,

Czy aby napisać tzn. webmaila konieczna jest instalacja bibloteki imap, czy
można napisać skrypty realizujące to zadanie przy pomocy podstawowych
instukcji zaszytych w PHP ??

Czy znacie jakieś darmowe serwery, które mają możliwość używania funkcji IMAP ??

Jak prawidłowo zainstalować IMAP na domowym komputerze.
Używam krasnal.serv!

Pozdrawiam
Więcej : webmain, a bibloteka IMAP | Wyświetlone : 7464 | Odpowiedzi : 4


Jaki wybrać portal ??

Mam potrzebę uruchomienia portalu na stronie.
W sieci znalazłem kilka takich systemów.
Czy możecie mi poradzić, który z nich wybrać ?
Konieczne jest, aby system był polski lub całkowicie spolszczony.
Dokumentacja, polska lub angielska.

No i najważniejsze: Wasze doświadczenia, opinie, Wasze zdanie

Znalazłem: jportal, phpnuke, mambo ... i pewnie jest jeszcze wiele innych.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam, ZbychD
Więcej : Jaki wybrać portal ?? | Wyświetlone : 4607 | Odpowiedzi : 2


Brak pasujących wyników wyszukiwania

Witam
Mój problem jest następujący: mam mini wyszukiwarkę w bazie danych o zawodnikach, chcę wyszukać zawonika według jego nazwiska lub imienia. W wypadku, gdy nie bedzie rekordu z takim zawodnikiem skrypt powinien wyświetlić info o braku zawidnika. Jak to zrobić?
Mam obecnie taki kod:
<?php

$polaczenie = mysql_connect("127.0.0.1","$login_mysql","$haslo_mysql") or die ("Nie mogę nawiązać poł?czenia z bazą danych!");

$wybierz = mysql_select_db("$baza_zawodnicy",$polaczenie) or die ("Nie mogę wybrać tabeli!");

$sql="SELECT * FROM $tabela where zawodnik_nazwisko LIKE '%$pytanie%' OR ...
Więcej : Brak pasujących wyników wyszukiwania | Wyświetlone : 5585 | Odpowiedzi : 2


General Artistic License

Hejka

Pytanie brzmi, czy używając skryptów z licencją GAL, można tworzyć własne w wersji komercyjnej ?
Mam do napisania skrypt, który ma pracować z szablonami, i FastTemplate wydaje się całkiem rozsądną propozycją. Niestety, nie rozumiem (powiedzmy) treści licencji :|
Więcej : General Artistic License | Wyświetlone : 4951 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron