Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 19 marca 2024, o 06:52

Nowości Nowości na cream.software forum

Mapa strony cream.software forum » Dział : cream.software forum

Rozmowy na temat oprogramowania i technologii

Osadzanie video na stronie

Mam stronę napisaną w html. Pisałem ją w 2007 roku http://www.lisow.eu. Chciałbym umieścić krótki materiał video. Wstawiłem materiał
<div id="film">
<video src="gfx/dscf5263.avi" width="110" height="90"></video>
</div>
następnie:
<div id="film">
<embed src="gfx/dscf5263.avi" width="110" height="90"></embed>
</div>
Spozycjonowałem w css. Gdy podglądam plik lokalnie:
file:///D:/Web/index.html
wszystko jest OK. Gdy przesłałem plik na serwer próbuję podejrzeć niestety to nie działa. Przy znaczniku embed zgłasza się pobieranie pliku dscf5263.avi
Proszę o pomoc. Co robię źle.
Więcej : Osadzanie video na stronie | Wyświetlone : 3682 | Odpowiedzi : 1 | Dział : HTML i tworzenie stron WWW


Problemy z podglądem

Nie mogę sobie dać rady z podglądem dokumentu. Nie działa mi serwer lokalny. Mam zrobione mapowanie.
Nazwa serwisu: SOFTEK LOK
Mapowanie - SOFTEK LOK
Katalog \
Na adres URL: http://127.0.0.1/Web
Katalog serwisu znajduje się na dysku D:\Web
Jak przełączę na zewnętrzny adres IP ba którym się znajduje serwis-wszystko OK, a lokalnie nie mogę.
W czym może być problem. Zaporę sprawdzałem.
Otrzymuję komunikat z przeglądarki:
Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer ...
Więcej : Problemy z podglądem | Wyświetlone : 4240 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Pajączek 5 NxG


[Rozwiązany] [pajączek] Tunel SSH SOCKS4/5, SSL/TLS

Witam,

Od dłuższego czasu zmagam się z następujących problemem. Serwer, na który wrzucam stronę udostępnia wyłącznie SSH/SFTP.
Chcę zmusić Pajączka do bezpiecznego połączenia. I jest mi obojętne w jaki sposób. Z tego co widzę nie umożliwia połaczenia bezpośrednio protokołem SFTP. Chcę pracować online na serwerze zdalnym.

Na serwerze pracuje standardowy FTP, ale łączenie czystym tekxtem nie wchodzi w grę.
Postanowiłem zatem przepuścić transfer przez tunel zbudowany za pośrednictwem putty.
Zestawienie tunelu jest banalnie proste.

> ...
Więcej : [Rozwiązany] [pajączek] Tunel SSH SOCKS4/5, SSL/TLS | Wyświetlone : 5943 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Pajączek 5 NxG


Pytania dotyczące pliku htaccess

Dzień dobry.
Kiedyś w swojej stronie stosował SSL, później z tego zrezygnowałem. Miałem też inną strukturę katalogów. W Internecie znalazłem link prowadzący do mojej strony, ale jest nieaktualny z powodów opisanych powyżej.
1. Czy przekierowanie napisane poniżej jest prawidłowe?
2. Czy w jednym pliku .htaccess można zawrzeć wiele poleceń ?

:Location *.(gif|jpg|png|ico)
Expires A15552000
:Location *.(js)
Expires A2592000
:Location *.(css)
Expires A2592000
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.?galeriamodelarska\.pl$
RewriteRule ^https://www.galeriamodelarska.pl/p_oryginaly_001/harrier/harrier_024.html(\/.*)?$ http://www.galeriamodelarska.pl/p_orygi ...
Więcej : Pytania dotyczące pliku htaccess | Wyświetlone : 3707 | Odpowiedzi : 0 | Dział : HTML i tworzenie stron WWW


Galernik - błędy w programie

Witam.
Podczas próby stworzenia prezentacji zdjęć w programie Galernik 1.6.2 w zakładce "Wybór schematu", zgodnie z podpowiedzią pomocy na dole ekranu, chcę wywołać okno szablonu na cały ekran.
Niestety, po kliknięciu na schemat następuje rozwinięcie okna, ale na ułamek sekundy po czym z powrotem okno wraca do miniaturki.
Próbowałem na dwóch różnych konfiguracyjnie komputerach i jest ten sam błąd.
Czy ktoś z Was miał taki problem i ewentualnie jak sobie z tym poradzić? Mam wrażenie, ...
Więcej : Galernik - błędy w programie | Wyświetlone : 4395 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Inne nasze programy


Mała sugestia / Czas spędzony nad projektem.

Witam,

Mam małą sugestię - przydał by się jakiś licznik czasu, który liczył by ilość czasu spędzonego nad projektem, dobrze by było aby można go było włączać i wyłączać, aczkolwiek na początek w zupełności wystarczyła by taka informacja w statystykach projektu.

Czasami pracując nad czymś na raty przez kilka miesięcy zupełnie nie wiem ile poświęciłem na to czasu... :/
Taka "nowa funkcjonalność" chyba jest do przeskoczenia? :)
Więcej : Mała sugestia / Czas spędzony nad projektem. | Wyświetlone : 4154 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Pajączek 5 NxG


Zapytania o media

Dzień dobry.
Mam stronę, do której chciałbym dołączyć inny arkusz stylów gdy będzie ona wyświetlana na urządzeniu z ekranem dotykowym.

<link rel="stylesheet" media="..." href="style.css">

Czy istnieje zapytanie o ekran dotykowy?
Więcej : Zapytania o media | Wyświetlone : 3748 | Odpowiedzi : 0 | Dział : HTML i tworzenie stron WWW


dynamiczne podpowiedzie dla plików .less

Witam!

Mam problem z włączeniem dynamicznych podpowiedzi w plikach .less.
Chodzi o te podpowiedzi do kodu, które pojawiają się po wciśnięciu Ctrl+spacja.
Dla normalnych plików .css wszystko ładnie działa, ale dla .less nie.

Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc?
Pozdrawiam
Michał
Więcej : dynamiczne podpowiedzie dla plików .less | Wyświetlone : 4230 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Pajączek 5 NxG


licencja na jedno stanowisko a kopia

Posiadam licencje na jedno stanowisko. Czy mogę zainstalować program na PC w domu i druga wersję na laptopie ( jako kopia - czyli normalna instalacja ) i używać obu na zmianę, ale nigdy odpalonych jednocześnie. Licencja punkt 4.4 mówi nieprecyzyjnie więc wolę się upewnić.
Więcej : licencja na jedno stanowisko a kopia | Wyświetlone : 4132 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Pajączek 5 NxG


Pajączek 5.9.8 - ZAWIESZANIE

Witam,

Dochodzą nas słuchy, że od paru dni (od 28.03.2015) po 30 sek. od uruchomienia zawiesza się program Pajączek. Problem ten można powiązać z najnowszą aktualizacją systemu Windows i dotyczy on wersji Vista, 7 i 8.x.

Wszystkie dotychczasowe zgłoszenia dotyczą wersji 5.9.8 podczas gdy najnowsza to 5.9.9 i dla tej wersji nie mamy podobnych zgłoszeń jak i działanie 5.9.9 zostało zweryfikowane na Windows 8.1. Nie zawiesza się.

W związku z tym w przypadku posiadania problemu ...
Więcej : Pajączek 5.9.8 - ZAWIESZANIE | Wyświetlone : 8334 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Pajączek 5 NxG


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron