Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Nie działająca wyszukiwarka

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Nie działająca wyszukiwarka

Postprzez Eugeniusz » 8 grudnia 2004, o 13:58

Eugeniusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 13:44

Nie działająca wyszukiwarka

Postprzez januzi » 8 grudnia 2004, o 19:10

globalne zmienne

$wybor = $_GET['wybor'] ; lub $_POST zaleznie od sposobu przekazania
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Nie działająca wyszukiwarka

Postprzez reggi » 8 grudnia 2004, o 19:14

Wiesz.. bez kodu to ciężko wymyśleć, co nie działą. Ale ja bym stawiał na to, że zmienne nie sa globalizowane. Przykładowo masz w formualrzu kontrlokę SELECT o nazwie 'damian' i oczekujesz, że w PHP będzie utworzona zmienna $damian, a tu klops, bo w konfigu PHP jest (przynajmniej powinno być) register_globals = off. Jeśli zgadłem, zamiast $damian spróbuj użyć tablicy zmiennych z POST (bądź GET - zaleznie co używasz):
$_POST['damian'];.
TO rozwiązanie jest o tyle dobre, że tablica $POST jest superglobalna, tzn. będzie widoczna nawet wewnątrz funkcji i klas.
Jeśli nie zgadłem, to zadaj pytanie precyzyjniej i daj cokolwiek, co możn aprzeanalizować. Na pewno ktoś tu Ci jeszcze pomoże.
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

podziekowanie

Postprzez Eugeniusz » 8 grudnia 2004, o 20:47

Bardzo dziękuje, po wpisaniu $wybor = $_POST['wybor'] ; zaczeło wszystko chodzić jak chciałem. Jeszcze raz dziekuję za pomoc.
Eugeniusz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 13:44


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron