Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql

Postprzez voult » 26 listopada 2013, o 20:28

Zauważyłem dziwną sytuację z kodowaniem znaków w plikach .sql (MySQL), gdzie zwyczajowo teksty są zrzucane w ' (single quote).
Niestety zrzut jest spory, a potrzebuje na raz zmienić błędny ciąg \' (slash + single quote) na ' (czyli bez slasha i htmlowo).

Problem zrobił się gdy zapisałem plik i odczytałem na nowo. Nagle wszystkie ' zmieniły się na ' przez co plik .sql się kompletnie "rozjechał".

Nie jest istotne, czy plik zapisany na ftp (linux), czy lokalnie na kompie (windows), zawsze po zapisie ten sam problem. Tak jakby Pajączek zamieniał ' na ' ale wybiórczo, bo pozostawił te ', które były jeszcze z bazy danych :o

Próbowałem odczytać i zapisać z wymuszeniem UTF8. Nic nie dało.

Jak z tym sobie rade moge dać, żeby nie musieć przerabiać ręcznie wszystkiego w bazie, albo zmuszać użytkownika żeby przeglądał wszystkie treści i poprawiał z poziomu panelu? ;)
voult
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 sierpnia 2009, o 08:12

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron