Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pytanie w sprawie URL

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pytanie w sprawie URL

Postprzez Paweł52 » 16 stycznia 2006, o 14:22

Witam,
Chciałem prosić o wytłumaczenie, dlaczego zaleca się pisanie adresów do stron małymi czcionkami a mimo to trafiają się takie adresy
http://math.bu.edu/DYSYS/applets/ i dlaczego brakuje w tym adresie nazwy pliku. a mimo tego adres funkcjonuje poprawnie.


I druga sprawa, jak to jest że na przykład stronę pod takim adresem: www.mikrojezioro.met.pl , można otworzyć wpisując tak: www.MikroJezioro.met.pl

Jeszcze małe uzupełnienie, dlaczego jak wpiszę w pierwszym przykładzie nazwę DYSYS małymi literami strona się nie otwiera. Jak to funkcjonuje i dlaczego tak się dzieje.

Prosił bym o tłumaczenie "jak krowie na miedzy" jestem jeszcze początkujący w html-u i nie całkiem jeszcze łapię fachowy slang. Zostałem o to zapytany przez znajomego i nie wiem co mu odpowiedzieć, a byle czym mu nie wykręcę, ten typ tak ma :)

Pozdrawiam,
Paweł52
Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17

Pytanie w sprawie URL

Postprzez LEMUR » 16 stycznia 2006, o 14:27

Prawdopodobnie (nie sprawdzalem) ale podany wyzej adres z DYSYS jest oparty na systemie unixowym gdzie wielkosc liter ma znaczenie, czyli katalog DYSYS i dysys czy DySys to sa rozne katalogi - stad moze brac sie ze nie otwiera po wpisaniu inaczej, jezeli oparte na windowsowskim, to wielkosc liter nie ma znaczenia, system wtedy tak samo rozpoznaje.

Dlaczego po /applets/ otwiera sie strona? bo w katalogu znajduje sie plik startowy np. index.html, index.php lub inny

Wiec nie dokonca "ten typ tak ma"

Ale dla zasad warto w nazewnictwie plikow i katalogow trzymac sie malych liter, braku spacji i polskich czcionek.
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Re: Pytanie w sprawie URL

Postprzez Paweł52 » 16 stycznia 2006, o 17:46

Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17

Re: Pytanie w sprawie URL

Postprzez lucas » 16 stycznia 2006, o 22:07

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Re: Pytanie w sprawie URL

Postprzez rafalzaq » 16 stycznia 2006, o 22:15

rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Postprzez Paweł52 » 17 stycznia 2006, o 00:49

Paweł52
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 stycznia 2003, o 21:17


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron