Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

logowanie

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Postprzez zwirek » 12 grudnia 2003, o 08:48

Z tym rozumiem, nie rozumiem to jest różnie. Czasem wystarczy tylko hasło i resztę można doczytać, czasem można doczytać i dalej nie zrozumieć bo się nie ma jakiś wcześniejszych podstaw, a czasem wszytko jest jasne. Z tym md5() to mi się od razu lampka ostrzegawcza zapaliła bo myśłałem że jak coś się koduje jakąś funkcją to można to zdekodować tą samą funkcją (chyba czasem tak jest ale będę musiał więcej poczytać o kodowaniu). Twoje wyjaśnienia na ten temat były bardzo trafne i pozwoliły mi się w tym znaleźć. :D Ale już te drobne złośliwości były niepotrzebne, dobrze wiem na jakim jestem poziomie jeśli chodzi o PHP.
zwirek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 09:40

Postprzez reggi » 12 grudnia 2003, o 10:01

reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez zwirek » 12 grudnia 2003, o 13:05

Dobre :lol: :lol: , taki humor to lubię (można się z siebie pośmiać).
zwirek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 09:40

Postprzez lockoom » 12 grudnia 2003, o 20:20

Coz, md5 nie jest kodowaniem w doslownym tego slowa znaczeniu, jest to tzw. hash, skrót albo jak chca inni kod mieszajacy, czyli funkcja, ktora dla podanego ciagu generuje 32 znakowy "skrot". Przy czym funcja ta jest tak sprytnie pomyslana, ze z obliczeniowego punktu widzenia nie da znalezc sie dwoch roznych ciagow znakow posiadajacych ten sam hash md5.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Poprzednia strona

Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron