Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Zastrzeżone domeny ???

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Zastrzeżone domeny ???

Postprzez roman_g » 1 września 2005, o 09:27

Witam !!

Mam takie pytanie:
Czy mogę być właścicielem domeny o dowolnej nazwie (takiej, która oczywiście nie jest jeszcze zajęta przez kogoś)? Konkretnie chodzi mi o to, że wykupiłem sobie domenę www.nazwamojejmiejscowości.com.pl i nie wiem czy to „legalne” – tzn. zastanawia mnie fakt, czy takowa domena nie powinna należeć raczej do Urzędu Gminy (a w mojej miejscowości mieści się właśnie Gmina), czy tez do jakiejś innej publicznej instytucji…, a nie do osoby prywatnej. Domena www.nazwamojejmiejscowości.pl jest zajęta i należy do Urzędu Gminy, no ale ta „z .com.pl na końcu” była wolna, więc ją sobie zarezerwowałem. Boję się jednak trochę, że wkrótce zadzwoni telefon z informacją, że ów domenę muszę oddać (Gminie np.) albo, że złamałem prawo…
Mogę prosić o objaśnienie sytuacji…??

Pozdrawiam !!
roman_g
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 lipca 2005, o 18:42

Zastrzeżone domeny ???

Postprzez DEXTER:) » 1 września 2005, o 10:58

Polskie prawo jest w tej sprawie kulawe i nie jasne. Było wiele przypadków, że ktoś kupował domeny zbudowane z nazwisk znanych osób, a potem sprzedawał owym. Warto też pilnować czy na rynek nie wchodzi jakaś nowa firma, bo można zrobić dobry interes na Allegro.
Słyszałem wypowiedzi, że da się coś robić z takimi cwaniakami, co kupują domenę, a jej nie używają, ale problem jest dopiero w tedy, gdy ktoś zażąda abstrakcyjnych pieniędzy.

Póki co moim zdaniem nie masz się kompletnie czego bać, co najwyżej poproszą Cię o odsprzedanie domeny.


Osobiście uważam, że rejestrując domenę, używając nazwiska/imienia musimy sami takowe posiadać (no bo w sumie po co nam ta domena?). Poza tym, nie powinno się pozwalać na rejestrację domen z zastrzeżoną nazwą firmy.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez roman_g » 1 września 2005, o 11:43

Dzięki i pozdrawiam !!
roman_g
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 lipca 2005, o 18:42


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron