Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Apache

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Apache

Postprzez Piotr8211 » 24 października 2005, o 11:59

Mam program Apache 1.3.31-win32-x86-no... przy instalacji go pokazuje dane mojego serwera tak jak bym to ja z swojego kompa miał bym mieć serwer ale mi nie o to chodzi mam serwer już na innej stronie i czy w instalowaniu nie zmieniać nic czy zmienic na ten serwer na którym jest strona ponieważ jest ona w HTML a chce ją przerobić na PHP tylko tych programów nie kumam jak mam je z aktualizować by działały poprawnie mam książke do pomocy PHP i MySQL wydanie 3 z płytą na której są potrzebne programy by pisać w PHP nawet nie mogę otworzyć plików tych co są na płycie napisane w PHP bo żaden mój program nie odczytuje ich co mam zrobić proszę o radę
Piotr8211
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 kwietnia 2005, o 20:15

Apache

Postprzez januzi » 24 października 2005, o 13:17

niebardzo zrozumialem o co chodzi ;) ale jesli chcesz miec php u siebie, to instalujesz apache oraz php, jesli chcesz miec php na innym serwerze, to musisz poprosic admina, zeby zainstalowal php

a pliki php, to zwykle pliki tekstowe, ich zawartosc obejrzysz w notatniku, a wynik dzialania zobaczysz po przepuszczeniu skryptu przez parser (z tego co pamietam, to jak ustawisz odpowiednio Pajaczka, to pokaze Ci skrypt php w dzialaniu)
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez Piotr8211 » 24 października 2005, o 14:30

Piotr8211
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 kwietnia 2005, o 20:15

Postprzez januzi » 24 października 2005, o 16:32

a, o to
jak wpiszesz nazwe tej strony co juz jest na necie, to jedyne co uzyskasz, to to ze z Twojego lokalnego serwera bedziesz przeskakiwac na serwer na ktorej jest strona
dlaczego ? w uproszczeniu: http://jakis.adres.pl/ to jedynie czytelna postac rzeczywistego adresu typu http://350.23.345.76 ;
a wiec :P wpisanie jakis.adres.pl w przegladarce powoduje odwolanie sie do ww zestawu cyferek, dlatego tez jesli wpiszesz podczas instalacji apache adres jako jakis.adres.pl to i tak bedzie sie on odwolywac do tego wlasciwego serwera; a zatem wpisz 127.0.0.1 (lub jesli masz stale ip, to to ip) jako nazwe (ew. http:// do tego jesli jest wymagane)

najlepiej bedzie jesli zapoznasz sie z opisami dzialania apache (a ogolniej serwera www) oraz z opisem dzialania serwerow dns, to powinno rozwiac Twoje watpliwosci
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez Piotr8211 » 24 października 2005, o 19:38

Piotr8211
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 kwietnia 2005, o 20:15


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron