Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Błąd pajączka ? Prośba połączenia z serwerem FTP ...

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Błąd pajączka ? Prośba połączenia z serwerem FTP ...

Postprzez micho88 » 13 stycznia 2009, o 00:45

Witam mam problem z połączenim sie do serwer ftp, tzn przy próbie połączenia do serwer ftp, zapisaniu pliku, odczycie pliku i każdej akcji związanej z łączeniem do serwera wyskakuje mi błąd "Prośba połączenia z serwrem FTP nie powiodła sie! Sprawdź czy twój serwer FTP pozwala na wiecej niż jedno połączenia z jednego adresu IP. Połaczenie zostało przerwane.". Jednak po ponowieniu akcji pajączek wykonuje ją poprawnie. np.

1. otwieram plik na serwerze
2. edytuje go
3. zapisuje
4. wystepuje błąd(wyżej opisany)
5. zapisuje znowu i plik zostaje poprawnie zapisany

albo

1.odpalam pajączka
2. łącze z serwrem
3. dostaje komunikat(błąd)
4. łącze ponownie i otrzymuje listę plików

Czasem ten błąd nie wysteruje a czasem muszę ponowić akcję więcej niż raz.



Próbowałem z dwoma różnymi serwerami, jeden zezwala na 10 równoczesnych połączeń z jednego IP, drugi nie wiem na ile, a na obu serwerach otrzymywałem ten sam błąd.

wersja pajączka: 5.8.0 pro
wersja systemu: windows xp sp 3 (z sp 2 tez miałem ten błąd)
posiadam stałe ip
firewall: nie powoduje problemów
antywirus: nie powoduje problemów
brak uruchomionych zapychaczy typu utorrent i dc++


dodam jeszcze ze przy łączeniu sie do serwera przez FileZilla nie występują błędy. Połączenie jest stabilne zarówno przy transferze dużej ilości małych plików(do 10k) jak i przy dużych plikach powyżej (100M).


wszelakie sugestie jak rozwiązać problem mile widziane :]
micho88
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, o 00:06

Błąd pajączka ? Prośba połączenia z serwerem FTP ...

Postprzez reggi » 25 lutego 2009, o 15:47

Witam

Faktycznie u mnie to wystąpiło kilka razy, ale próbowałem powtórzyć i nie mogę. Jeśli znajdę jakąś powtarzalność, przyjrze się temu problemowi i być może uda sie to naprawić.
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron