Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Dzielenie okna

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Dzielenie okna

Postprzez DavidPL » 20 sierpnia 2004, o 13:31

Czy jest możliwe zrobienie w Pajączku dzielenie okna edycji, w ten sposób aby w jednej części otworzyć jeden dokument, a w drugiej inny?

--
Pozdrawiam,
Dawid Szałęga
DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24

Re: Dzielenie okna

Postprzez lockoom » 20 sierpnia 2004, o 16:32

Nie ma takiej możliwości.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez DavidPL » 20 sierpnia 2004, o 17:23

Upewnię się czy na pewno dobrze się zrozumieliśmy...
Wiem że w obecnej wersji nie jest to możliwe, pytanie czy w polejnych wersjach da się coś takiego zrobić?

--
Pozdrawiam,
Dawid Szałęga
DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24

Postprzez blackcat » 20 sierpnia 2004, o 18:50

DavidPL a do czego Ci to jest potrzebne? Jakieś ciekawe zastosowania, argumenty za, bo jakoś nie widzę nic sensownego w tym rozwiązaniu, ale może Cię w tym poprę jak mnie przekonasz.
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Postprzez DavidPL » 20 sierpnia 2004, o 23:55

Chodźby to tego że niektóre pliki mają niektóre *podobne* części kodu albo funkcjonalności i jeśli chcemy napisać coś podobnego to fajnie mieć kod przed oczami. W chwili obecnej jeśli chcę zrobić coś takiego to przełączam się Ctrl+Tab między otworzonymi dokumentami. Pal licho jeśli są dwa (idzie to dość sprawnie), ale jeśli więcej to muszę przelecieć przez wszystkie po koleii aby dokopać się do właściwego.
Inny przypadek w momęcie kiedy używamy szablonów stron i kod PHP i HTML są w różnych plikach. Piszemy obsługę jakiejś strony i fajnie byłoby widzieć które pole na formularzu jak się nazywa, czy np jaka jest nazwa zmiennej która jest wstawiana w szablon.
Kolejnych przypadkiem jest kod w którym chcemy używać właściwości i metod klasy która znajduje się w innym pliku. Jeśli jest ich dużo i często musiby się do nich odwoływać to nie sposób wszytskie spamiętać i miło mieć je przed sobą (chodź tutaj jeszcze bardzo pomocne byłoby zwijanie części kodu - można by wyświetlić sobie np same nazwy funkcji z parametrami).
Jeszcze jeden przykład na koniec, chodź mogę podawać ich znacznie więcej: Mamy pliczek konfiguracyjny gdzie jest wiele opcji ustawień i piszemy do niego obsługę - pasuje widzieć jakie ustawienie jak się nazywa, jakie ma możliwe wartości itp aby dobrze je oprogramować.

--
Pozdrawiam,
Dawid Szałęga
DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24

Postprzez blackcat » 21 sierpnia 2004, o 11:25

Hmm, czy aż tak Ci przeszkadza przełączanie się między zakładkami? W sumie z drugiej strony może i jest to uciążliwe w przypadkach które podałeś. W sumie taka opcja by mi nie zawadziła, ale czy jest to warte zachodu? No i tutaj decyduje autor programu, bo to on wie czy warto takie coś robić w ogóle. Co do zwijania cześci kodu np. w PHP to pomysł nawet dobry. Widziałem chyba takie rozwiązanie w Linux'owym edytorze Bluefish ale mogę się mylić, poza tym nie wiem czy na forum już o tym ktoś nie pisał.
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron