Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Głębia koloru

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Głębia koloru

Postprzez roman_g » 31 lipca 2006, o 13:57

Witam!

Mam pytanie: Jak rozboznać czy kolor jest "obsługiwany" w systemie 8-bitowym, 16-bitowym, 32-bitowym?

Np kolor #FF0000 jest 'widoczny' już w 8-bitach (tzn nie zmienia się jego odcień w 16-bitach i 32 bitach), ale np czy kolor #968445 będzie wyglądał tak samo na komputerze 8-bitowym, 16-bitowym i 32-bitowym...?? Chyba nie...

Jak wybieram sobie kolor np tła strony to skąd mam wiedzieć czy mieści on się np w 8-bitach, czy dopiero w 16-bitach itd...??

Pozdrawiam
roman_g
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 lipca 2005, o 18:42

Postprzez marcin.krz » 9 sierpnia 2006, o 13:17

Wydaje mi sie, ze przy obecnej technologii w jakiej wykonywany sa matryce i kineskopy nie ma to wiekszego znaczenia. Natomiast uzytkownicy monitorow monochromatycznych i tych z mniejsza przestrzenia barw maja monitory przeznaczone do innego celu niz zachwycanie sie pelna paleta barw :).

A jak sprawdzic? Hmm jest cos takiego jak web safe colors, mozna sobie sprawdzic wybierajaca kolor z palety np. w photoshopie.
marcin.krz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sierpnia 2006, o 12:25

Postprzez januzi » 9 sierpnia 2006, o 13:56

kolory w ktorych sa 33, 66, 99, AA, CC, FF powinny wyswietlac sie tak samo
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron