Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

htmlArea i <font> - %@!$#@#!!

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

htmlArea i <font> - %@!$#@#!!

Postprzez sian » 13 lutego 2004, o 13:53

Zaraz mnie szlag trafi!

Postanowilem w tworzonym przeze mnie CMSie wykorzystać htmlArea do wprowadznia tekstów. Trzeci dzień usiłuję zmusić pacana do tego, aby nie wstawiał znacznika <font> bo go nienawidzę, tylko <span>. Nie mam już siły.

Czy ktos sie bawił HTMLArea?
(wersja 3 - http://www.interactivetools.com/iforum/P15734/)
Jak zwalczyć dziada?
Albo inaczej - jak w wygenerowanym, przez niego kodzie zamienić wszystkie znaczniki <font> na <span>? Oczywiście artybuty <font> (face, size, color) powinny powędrować do strybutu style znacznika <span>. Jak to zrobić?

HELP!
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez januzi » 13 lutego 2004, o 17:45

a nie da sie w kodzie podmienic generowanie font na span ? w najgorszym razie musisz wstawic parsera, ktory podmieni wystapienia font na span oraz /font na /span.
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez sian » 16 lutego 2004, o 14:31

CHOPIE!

Na litość Boską...

Nie jestem kompletnym idiotą. Jakby to była kwestia podmiany w kodzie paru znaków to bym nikomu nie zawracał gitary. Kwestia jest taka, że to się opiera na przeglądarkowych specyficznych systemach edycji iframe (o ile dobrze wiem - może jakieś głupoty smażę). W każdym razie nie jest to takie hop-siup.

Z parserkiem też nie takie "olala" - nie wystarczy zamienić wystapień font na span - trzeba sprawdzić właściwości font i wsadzić je w odpowiednie wartości atrybutu style znacznika span.

Poradziłem sobie już, dzięks - zrobiłem taki parserek. :mrgreen:
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron