Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Inteligentny formularz

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Inteligentny formularz

Postprzez Marcel » 22 lipca 2012, o 19:28

Mam wielki problem.
Mam tabele w CGI która jest zrobiona z pól tekstowych formularza o liczbie 100 na 15 co daje 1500 pól tekstowych.
Szukam sposobu aby nie wysyłać 1500 informacji do serwera jak jest modyfikowane tylko jedno pole.
Poległem przy pisaniu skrypty, który by włączał atrybut name w modyfikowanym polu tekstowym a tym samym wysyłał do serwera tylko informacje modyfikowane.
Piszę w Perlu a tego w tym języku zrobić się nie da zakładając że tabela ma stale wszystkie pola modyfikowalne, czyli 1500.
Jak zrobić aby formularz wysyłał do serwera tylko dane z pól modyfikowanych, a pozostałe nie mały wstawionego atrybutu name i nie wysyłałyby swoich danych?
Odwdzięczę się i napiszę co chcecie w Perlu :D
Marcel
Marcel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 16:53

Re: Inteligentny formularz

Postprzez platekr » 22 lipca 2012, o 22:10

Nie możesz wykorzystać javascript to tworzenia jakiejś struktury przekazywanej potem do skryptu perlowego w onsubmit formularza ?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Inteligentny formularz

Postprzez Marcel » 22 lipca 2012, o 22:37

Masz rację poszedłem w javascript ale poległem, jestem cieńki w tym języku.
Problem w tym że form wysyła oba inputy nawet jak jest widoczny pierwszy.

<span id="label_173718">
<input id="label_text_173718" OnClick="javascript:editToggle('label_173718', 'edit_173718');" size="15" value="$koala" class="$color"/>
</span>
<span id="edit_173718" style="display:none">
<INPUT id="edit_input_173718" name="name" VALUE="$koala" size="15" class="$color2" onmouseover="fokus('edit_input_173718');"/>
</span>

i javascript

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function editToggle(label, edit) {
gid(edit).style.display = '';
gid(label).style.display = 'none';
}

function gid(id) {
return document.getElementById(id);
}

function fokus(AElementID)
{
var el = document.getElementById(AElementID);
el.focus();
}

-->
</script>

Czyli to ślepa uliczka.
Marcel
Marcel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lipca 2012, o 16:53

Re: Inteligentny formularz

Postprzez francik » 6 września 2012, o 09:46

Form zawsze leci - jedyna metoda to wysyłać tylko zmienione pola Ajaxem w pętli. Ale powidz mi co to za masakra formularz? 1500 pól jakiś cennik? A nie lepiej dać to do importu z csv - zazwyczaj tak robie i klienci sobie chwalą (łatwiej im wykryć błędy w arkuszu niż w formularzu).
francik
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 września 2012, o 09:10


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron