Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Jakie wymiary strony

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Jakie wymiary strony

Postprzez kruchson » 29 września 2005, o 12:03

kruchson
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 93
Dołączył(a): 17 lutego 2004, o 02:34

Jakie wymiary strony

Postprzez LEMUR » 29 września 2005, o 13:15

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Jakie wymiary strony

Postprzez Reinmar » 29 września 2005, o 14:44

Wysokości się nie da ustalić... U mnie pasek z adresem to tylko około 50px, czyli przy rozdzielczości 1024x768 masz na wysokość około 700px do wykorzystania... Ale mało osób potrafi tak skonfigurować przeglądarkę, więc zazwyczaj trzeba odjąć coś koło 120px. Za minimalna rozdzielczość przyjmij 800x600, co daje nam wysokość do użytku: 480px i szerokość około (max) 770px.

Ale najlepiej to po prostu zrezygnuj ze stałych wymiarów. To nie ma sensu.
Reinmar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 157
Dołączył(a): 6 września 2005, o 18:17

Jakie wymiary strony

Postprzez Tyhagara » 29 września 2005, o 22:57

Różne przeglądarki mają różne wymiary obszaru widzialnego. Dodatkowo wiekszość internautów samemu konfiguruje okno przeglądarki, tak że znowu zmienia sie obszar widzialny. Zazwyczaj szerokość jest podobna we wszystkich przeglądarkach, różnić się może jedynie kilkoma pikselami. Możesz łatwo samemu obliczyć. Uruchom przeglądarkę i zrób ScreenShota (klawisz z klawiatury PrtSc) Obrazek wklej do Photoshopa i tam sprawdzić ile pikseli ma obszar widzialny. Pamiętaj też, że obszar widzialny w przeglądarce zależy od rozdzielczości ekranu.

Tak więc to jakie wymiary powinna mieć strona, zależy od przeglądarki internetowej, od konfiguracji tejże przeglądarki i od rozdzielczości ekranu.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Jakie wymiary strony

Postprzez angryant » 30 września 2005, o 10:11

ja się staram, żeby stronie nie była szersza nić 780px - wtedy nawet jak ktoś ma rozsdziałkę 800x600 to strona wygląda OK, mimo paska przewijania. Jak ktoś ma większą rozdzielczość to na tym nie traci - stronę można przytulić to lewej krawędzi lub wycentrować.

Ze statystyk wynika, że prawie 70% osób ma 1024x768, dalsze 25% to 800x600. - Pozostałe 5% outsiderów można sobie darować. Moim zdaniem, dopóki 800x600 nie zejdzie w okolicę 5% trzeba optymalizować właśnie pod tą rozdzielczość. 780px to kupa miejsca - swoją drogą ;-)

O wysokości to już koledzy wspomnieli - nie da się jej wyliczyć, więc nie zaprzątaj sobie nią głowy.
angryant
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 września 2005, o 20:08

Jakie wymiary strony

Postprzez lewar » 27 października 2005, o 10:20

lewar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 167
Dołączył(a): 19 października 2002, o 16:07

Jakie wymiary strony

Postprzez Reinmar » 28 października 2005, o 18:37

Reinmar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 157
Dołączył(a): 6 września 2005, o 18:17


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron