Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Kilka uwag

Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Kilka uwag

Postprzez Marcin_Świerczyński » 6 stycznia 2006, o 12:17

Witam,
Mam kilka uwag, co do Galernika.

1. Opcja "Nie przetwarzaj ponownie tych samych obrazkow" chyba nie dziala. Chyba, gdyz nie jestem pewien, czy jej dzialanie ma polegac na tym, ze obrazki raz obrobione w zapisanej galerii nie beda ponownie przetwarzane. W pomocy nie znalazlem o tym ani slowa.

2. Publikowanie troszke szwankuje. Wydaje mi sie, ze problem lezy w pomijaniu plikow juz bedacych na serwerze. Jesli raz uzyje tej opcji, to kolejne proby publikacji wczesniej pominietych plikow koncza sie fiaskiem. Przyklad: dodaje zdjecia do istniejacej galerii. Pomijam wszystkie istniejace pliki, zeby zaladowac jedynie nowe fotki. Zadanie konczy sie sukcesem. Oczywiscie plik index.html zostal pominiety, wiec zaznaczam go na liscie i chce wrzucic na serwer. I w tym momencie nic sie nie dzieje. Niby program laczy sie z serwerem, cos tam publikuje, ale na serwerze jest stara wersja index.html.

3. Mysle, ze pole "Zapisz galerie do folderu" powinno byc uzupelniane nie tylko sama sciezka zrodlowa zdjec, ale tez nazwa galerii, tzn. np. C:\mojezdjecia\MojaGaleria.
Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18

Kilka uwag

Postprzez reggi » 10 stycznia 2006, o 14:50

Witam.

Ad. 1.
Faktycznie w Pomocy nie została ta opcja opisana, to niedopatrzenie.
Jej działanie odnosi się jednak wyłącznie do aktualnie generowanej galerii (nie do zapisanej już na dysku). Po jej zaznaczeniu program sprawdza, czy dany obraz był juz przetwarzany i jeśli tak, nie generuje ponownie miniatury i dużego obrazu.

Ad. 2. Sprawdzę, spróbuje powtórzyć i poprawię jeśli działa wadliwie.

Ad. 3. Pomyślę, możliwe, że dodam taka opcję.
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Kilka uwag

Postprzez Marcin_Świerczyński » 10 stycznia 2006, o 14:58

Ad. 1. To może iść o krok dalej i zrobić coś takiego, jak wspomniałem? Myślę, że to się samo ciśnie na usta, gdy chcemy dodać jedno zdjęcie do galerii zawierającej 1000 fotografii...

Ad. 2, 3. Dziękuję! :)
Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18

Re: Kilka uwag

Postprzez reggi » 11 stycznia 2006, o 13:13

reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Re: Kilka uwag

Postprzez Marcin_Świerczyński » 12 stycznia 2006, o 10:24

Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18

Postprzez jackow1 » 16 stycznia 2006, o 20:48

jackow1
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 stycznia 2006, o 20:44

Postprzez reggi » 16 stycznia 2006, o 21:13

reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36


Powrót do Inne nasze programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron