Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Kolorowanie linków (odsyłaczy) - PILNIE PROSZĘ O POMOC!!!

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Postprzez Hipoliciak » 6 lipca 2003, o 12:12

Dzięki za sprawdzenie kodu :) To znaczy że przynajmniej w nim się nie kopsnąłem...
W Explorerze na pewno nie mam ustawionych własnych kolorów bo przed chwilą to specjalnie sprawdziłem jeszcze.
A ja sprawdzałem to w Windowsie 2000 Professional na IE 5 (bo takiego mam).
Myślisz że to zależy od wersji Explorera?
Hipoliciak
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lipca 2003, o 23:25

Postprzez Dyrcio » 6 lipca 2003, o 23:47

Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Postprzez Hipoliciak » 8 lipca 2003, o 13:04

Hipoliciak
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lipca 2003, o 23:25

Postprzez Wydra707 » 8 lipca 2003, o 21:05

To Lucas:
Może przeniesiesz ten wątek na forum HTML...?

To Hipoliciak:
Sprawdziłem Twój przykład na IE5.5PL Win95PL OSR2 i działa bez zarzutu.

Co do stosowania klas, to prawidłowy zapis to jednak:
a.klasa:visited {...}
(tak przynajmniej podaje zarówno W3C jak i Microsoft).

Kolejny możliwy problem to kolejność pseudoklas (w podanym przykładzie jest OK). Koledzy podpowiedzieli już co przestawić, ale nie wyjaśnili dlaczego. A sprawa jest prosta. Każda z pseudoklas odpowiada jednemu stanowi linku:
link - nieodwiedzony;
visited - odwiedzony;
hover - mysz ponad;
active - wybrany (posiadający zaznaczenie).
Jeśli zdarzy się sytuacja, że dla linku dwa stany są jednocześnie prawdziwe (np. link jest nieodwiedzony i jednocześnie mysz jest ponad nim), to stan linku będzie taki, jak wskazuje to ostatnia pasująca pseudoklasa. Dlatego np. przy kolejności: hover link - hover nie będzie działać dla linków nieodwiedzonych, a przy: active hover - active nie będzie działać jeśli wybierasz link myszką (ale będzie działać jeśli wybierasz link z klawiatury, a więc w sposób nie uruchamiający pseudoklasy hover!).

Być może na swojej stronie masz kilka problemów jednocześnie. Może stan linków jest nadpisywany przez "coś" poniżej arkusza stylów? Może Twoja przeglądarka nie zapisuje odwiedzonej strony w historii? (w takiej sytuacji link nie byłby zidentyfikowany jako odwiedzony). Może masz problem z pamięcią cache (choć to nie powinno mieć miejsca przy pracy off-line) i wciąż odczytujesz "starą" stronę bez uwzględnienia wprowadzonych poprawek? Czy Twój problem występuje zarówno w podglądzie Pajączka, jak i przy otwieraniu strony, zapisanej pod inną nazwą, samym Explorerem? Powodów może być multum.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Hipoliciak » 10 lipca 2003, o 16:25

Hipoliciak
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lipca 2003, o 23:25

Postprzez Wydra707 » 10 lipca 2003, o 22:13

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Hipoliciak » 11 sierpnia 2003, o 18:10

Hipoliciak
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lipca 2003, o 23:25

Poprzednia strona

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron