Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

mail z formularzem - proszę o pomoc

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

mail z formularzem - proszę o pomoc

Postprzez Forum_Rozwoju » 5 sierpnia 2005, o 12:11

Witam,

Proszę o pomoc w stworzeniu szczególnego maila. Chodzi mi o to aby mail zawierał formularz. kilka prostych pytań i przycisk wyślij. Chciałbym aby po wciśnięciu program pocztowy mojego odbiorcy wygenerował mail do mnie z odpowiedzią na te pytania.

Rozmawiałem z twórcami pajączka, którzy powiedzieli mi, że jest to możliwe. Podpowiedź od nich to że jest udostępniony skrypt przez który można używać do formularzy zamieszczasnych na stronie internetowej i ten sam skrypt można by użyć do tego mojego problemu tyle,że jest to w programi zablokowane ze względu na spam. Ale podpowiedzieli, że można ten skrypt zamieścić go na jakimś serwerze i odwoływać się do niego z poziomu mojego maila.

Czy moglibyście mi łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić

Dzieki Tomek.
Forum_Rozwoju
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 12:00

mail z formularzem - proszę o pomoc

Postprzez DEXTER:) » 6 sierpnia 2005, o 12:05

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

jeszcze raz ten mail

Postprzez Forum_Rozwoju » 8 sierpnia 2005, o 09:50

Dzięki, ale zależy mi właśnie na maksymalnym skróceniu działania dla urzytkownika. czy jest możliwe aby stworzyć taki mail w któym jest już zawarty formularz , i działałoby to u większości osób.

tomek.
Forum_Rozwoju
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sierpnia 2005, o 12:00

jeszcze raz ten mail

Postprzez DEXTER:) » 8 sierpnia 2005, o 10:06

Hmmmm, nie robiłem czegoś takiego, ale może spróbować ramki ?
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

jeszcze raz ten mail

Postprzez platekr » 8 sierpnia 2005, o 11:21

1) Na serwerze należy umieścić skrypt obsługi formularza, który odbierze dane z formularza z wiadomości email.

2) Wiadomość email należy skonstruować w formacie HTML i zamieścić w niej formularz oraz odwołanie do skryptu z pkt. 1. (adres do sieci WWW).

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu przycisku zatwierdzenia w progamie pocztowym, powinien się on połączyć ze skryptem z pkt. 1. i przekazać mu dane wypełnione w formularzu.

A skrypt może z danymi zrobić cokolwiek, wysłać je mailem na wskazany adres, zapisać do pliku, do bazy, wygenerować stronę... co dusza zapragnie.

Uwaga! W związku z tym, że formularz w wiadomości email jest wypełniany na komputerze lokalnym czytającego email, a nie na stronie w sieci Internet nie zadziała tu rozwiązanie z narzędziem formularza wysyłanego pocztą, które jest wbudowane w Pajączka, ponieważ wymaga ono, aby zapytanie do skryptu było wywoływane z adresu sieciowego.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: jeszcze raz ten mail

Postprzez lukasz-janik » 16 sierpnia 2005, o 08:44

lukasz-janik
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 sierpnia 2005, o 08:36


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron