Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 13 maja 2024, o 06:36

Nowości Nowości na Języki JavaScript i VBScript

Mapa strony Języki JavaScript i VBScript » Dział : Języki JavaScript i VBScript

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Formularz - dwie cyfry po przecinku.

Więcej : Formularz - dwie cyfry po przecinku. | Wyświetlone : 3761 | Odpowiedzi : 1


<tr> lub <td> jako link

Zrobilem cos takiego:

<script TYPE="text/javascript">
function w(co)
{
//co.style.backgroundColor='white';
var obiekt=co.getElementsByTagName('TD')
obiekt.style.backgroundColor='white';
obiekt.style.backgroundColor='white';
}

function y(co)
{
//co.style.backgroundColor='#FCCF02';
var obiekt=co.getElementsByTagName('TD')
obiekt.style.backgroundColor='#FCCF02';
obiekt.style.backgroundColor='#FCCF02';

}
</script>


....

<table cellpadding=3 class=text border=0 align=center>
<a href="./04_05/1.rozpoczecie"><tr onMouseOver="w(this)" onMouseOut="y(this)">
<td width=450>&nbsp;- Rozpoczecie roku szkolnego</td>
<td width=160>&nbsp; 1 wrzesnia 2004</td>
</tr></a>


Wszystko jest pieknie. Kazdy wiersz w tabeli jest linkiem. Dodtakowo ma atrybut łapki jako kursra. Podmieniam kolor komórki po najechani i zjechaniu.. tylko kurcze dziala wylacznie pod IE. Validator WC3 ...
Więcej : <tr> lub <td> jako link | Wyświetlone : 5439 | Odpowiedzi : 3


Dynamiczne wyświetlanie tekstu

Witam!! Mam pytanko jak zrobić skrypta który wyświetlał by tekst w konkretnym miejscu na stronie po na jechaniu myszka na jakis obszar (konkretnie miniaturke obrazka a raczej miniaturki bo chodzi o galerie i do kazdego inny opis) a po opuszczeniu tego obszaru a po opuszczeniu tekst by znikał i ni byłbo by po nim śladu (zadnych dodatkowych okienek itp bo w okienku to nie problem zrobić). Dzieki za pomoc!
Pozdrawiam, Reptile.
Więcej : Dynamiczne wyświetlanie tekstu | Wyświetlone : 7742 | Odpowiedzi : 10


jak ściągnąć plik .js?

Więcej : jak ściągnąć plik .js? | Wyświetlone : 7215 | Odpowiedzi : 8


rollover w java + no-cache

Używam prostego skryptu, który preloaduje gify (żeby "przyciski" się podmieniały elegancko ;-) tyle, że ze względu na przewidywane częste aktualizacje umieściłem też w nagłówku:

<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" />

Hmm ... nietrudno się domyśleć, że nie działa. Jak mogę pogodzić preload i jednocześnie zapewnić, że zawsze jest oglądana aktualna wersja strony ... ?
(strona jest głównie w PHP)
Więcej : rollover w java + no-cache | Wyświetlone : 3230 | Odpowiedzi : 1


Włącz Javascript ;-)

Na mojej stronie wykorzystuję skrypty Javascript. Nie są one konieczne do funkcjonawania strony ale są przydatne. Chciałbym poinformować wchodzącą osobę że nie ma włączonej obsługi Javascript. Jak można coś takiego uzyskać?

Pozdrawiam
Zbyszek

Ps.
(dodatkowe pytanie)
Czy można jakoś obejść problem związany z umieszczeniem na początku strony kodu Javascript który odwołuje się do zewnętrznej strony ? Chodzi o sytuację gdy nie może połączyć się z daną stronę i blokuje/opóźnia dalsze ładowanie aktualnej strony. Czy jedynym ...
Więcej : Włącz Javascript ;-) | Wyświetlone : 6865 | Odpowiedzi : 8


Jak??

Mam takie pytanie jak zrobić przycisk który kopiuje zawartość która znajduje sie w okienku poniżej chodzi mi o coś takiego jak jest na samym dole serwisu www.e107poland.net nie wim jak mam to zrobić

Ps. z góry dziękuje za pomoc
Więcej : Jak?? | Wyświetlone : 3372 | Odpowiedzi : 1


Sonda z użyciem javascriptu?

Witam!! Mam pytanie cxzy możliwe jest zrobienie sondy za pomocą javascriptu? Jeśli tak to jak powinien wyglądać taki skrypt?? Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Więcej : Sonda z użyciem javascriptu? | Wyświetlone : 3989 | Odpowiedzi : 2


Tekst w pop-upie ze zdjęciem.

Więcej : Tekst w pop-upie ze zdjęciem. | Wyświetlone : 6555 | Odpowiedzi : 7


Quiz z losowaniem pytań

Więcej : Quiz z losowaniem pytań | Wyświetlone : 5188 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron