Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pajączek for MAC

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pajączek for MAC

Postprzez wojak7 » 10 stycznia 2009, o 18:02

Rzucam taki luźny temat.
Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Mac-a, ale bardzo brakuje mi Pajączka. Dlatego apeluję o zastanowienie się nad tym tematem, ponieważ akturat w tej działce jest bardzo mało jakiegokolwiek oprogramowania takiego jak Pajączek, a jak jest to bardzo ubogie w funkcjonalności.
Obecnie używam czegoś takiego jak Coda, ale nie ma tam bardzo wielu rzeczy, które ma pajączek.
Z kolei jest coś takiego jak TextMate, ale mimo że ma trochę więcej funkcjonalności przydatnej to nie ma klienta ftp.
Wyjściem oczywiście jest zainstalowanie Parallels i postawienie tam windowsa, ale nie o to chodzi.

Kto jest podobnego zdania niech się wpisuje.
wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02

Pajączek for MAC

Postprzez platekr » 11 stycznia 2009, o 22:48

Z wielką chęcią udostępniłbym Pajączka użytkownikom MacOS X, ale kwestia architektury x86 nie jest jedyną rzeczą, która może ułatwić lub utrudnić przeniesienie kodu na MacOS. Programy Windows tworzone są w oparciu o biblioteki Windows (tzw. WinAPI) oraz biblioteki 3rd party oparte również na bibliotekach Windows. Nie mówiąc o ActiveX i innych technologiach specyficznych dla Windows. Osobiście nie widzę innej możliwości stworzenia Pajączka dla MacOS jak napisanie go zupełnie od nowa. A nawet w przypadku pisania programu od nowa, pojawia się problem narzędzia. O ile znam MacOS (a nie pasjonuję się tym systemem), to nie ma tam wygodnych narzędzi typu RAD, które umozliwiałyby szybką pracę nad programami. Linux oferuje łatwiejszą migrację, a jednak nie zdecydowałem się na taki krok, gdyż jest to po prostu dla mnie zbyt kosztowne, a samodzielnie, nie mogę się tym zająć z prostego powodu - brak czasu.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Pajączek for MAC

Postprzez wojak7 » 11 stycznia 2009, o 23:09

Wiem Rafale, że to nie jest takie proste i doskonale Ciebie rozumiem. Rzuciłem taki temat, ponieważ bardzo mi brakuje narzędzia typu Pajączek na Mac-u.
Używam go oczywiście na partycji windowsowej, ale może kiedyś... kto wie.
Póki co pozdrawiam i udanej pracy na 6-stką.
wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron