Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

pisanie cyrylicą w Pajączku

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

pisanie cyrylicą w Pajączku

Postprzez terter » 12 września 2010, o 16:35

Ustawioną mam stronę kodową utf-8.
Aby nie trzeba było wstawiać każdego znaku cyrylicy przy dłuższym tekście z encji (z makrokodów/znaki specj/cyrylica) ustawiłam język i klawiaturę na rosyjski. W word i nawet komentarzach Pajączka pisze w Cyrylicy - ale w edytorze różne inne znaki narodowe.
Więc piszę w komentarzu i wklejam do edytora. Wkleja mi jako encje. W przeglądarce jest jako cyrylica i w Widok/Źródło wyświetla jako cyrylicę.

Moje pytanie:
Czy da się zrobić tak, aby w edytorze Pajączku była cyrylica tak samo jak widać polskie znaki a nie encje?
Próbowałam w ustawieniach zmienić Przy otwieraniu dokumentu zapisuj encje jako unicod - ale nie działa tak jak myślałam - przy ponownym otwarciu dokumentu dalej są encje.
Właściwie mogłoby tak zostać, ale czytałam, że pisanie w unicodzie to oszczędność miejsca bo encja zajmuje 7 bajtów a znaki unicodu od 1-6 bajtów. Czy tak jest?
terter
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, o 00:53

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron