Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu

Postprzez Foxter » 11 września 2012, o 03:32

Witam,

o matko 10 lat mnie tu nie było hehe :mrgreen:

Mam takie pytanie, otóż chodzi mi o edycję cmsa, te podstawowe pseudo lay nadają się jedynie na... w sumie do niczego. No, ale na szczęście są od tego profesjonaliści, którzy udostępniają swoje skórki na różnych płatnych portalach.

Sprawa wygląda tak, chciałbym mieć na żywo podgląd strony z host przy edycji odrębnego pliku css w innym katalogu. Kilka lat temu, jak się bawiłem, to w sumie był tylko html, php, a css to tak nie sprawiał problemów No, ale to było, w okresie mojego przejścia z pajączka 4 do 5. Później lata leciały, a ja jestem do tyłu.

Czy istnieje taka możliwość? czy tylko mogę podglądać plik css, który właśnie edytuję? W sumie mi to nic nie daje, bo tylko widzę różnej wielkości czcionki. :mrgreen: Jeżeli tak, to proszę o jakieś instrukcje, bo czasami mnie coś trafia, gdy jeden obiekt chcę przesunąć o kilka px :P

strona:
css: login.host.pl/public_html/bm-blog/wp-content/themes/nazwaskorky/style.css
index: login.host.pl/public_html/bm-blog/index.php
Foxter
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 października 2002, o 14:39

Re: Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu

Postprzez Foxter » 11 września 2012, o 11:02

no jednak przypuszczam, ze to nie jest możliwe. bo to tylko odrębny plik. musiałbym mieć jednocześnie włączony index główny, css i podgląd :D najlepiej, żeby pracował bez zapisywania i na lokalnym dysku :/

ale to przerasta moje możliwości, o ile jest coś takiego wykonywalne :P
Foxter
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 października 2002, o 14:39

Re: Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu

Postprzez platekr » 11 września 2012, o 13:45

Tak, jest to możliwe. Należy zdefiniować dla pliku CSS dokument podglądu i wtedy podgląd CSS nie jest używany lecz podgląd wskazanego pliku (dokumentu podglądu). Aby dowiedzieć się więcej proszę wcisnąć F1 (Pomoc do Pajączka) i na zakładce "Wyszukiwanie" wpisać frazę do wyszukania: dokument NEAR podglądu

Operator NEAR powoduje, że wyszukiwane jest słowo "dokument", w pobliżu którego znajduje się słowo "podglądu". Samo wyszukanie "dokument podglądu" da dużo nieprecyzyjnych wyników (coś jak operator OR).

Korzystając z dokumentu podglądu można osiągnąć dokładnie taki efekt, jak zmiany w CSS uwidocznione w pliku docelowym. To samo można wykorzystywać do JS czy PHP. Jako dokument podglądu można również wykorzystywać adres URL pliku (np. na zdalnym serwerze) tylko wtedy nalezy zdefiniować mapowanie podglądu (opisane w innym temacie pomocy).

Pomogło?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron