Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

gif na stronie się zacina. :|

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

gif na stronie się zacina. :|

Postprzez pl_izka » 13 września 2004, o 20:21

Mam taki problem. Zrobiłam gifa i po wstawieniu na stronę, nie chce się ruszać (tzn, zacina się). Jak go otworzę normalnie, to działa tak jak powinien. Myślę, że może jest to spowodowane jego wagą (120 KB). Czy mógłby ktoś doradzić co zrobić, żeby to działało tak jak trzeba? :D:D:D Albo w jakim programie najlepiej robić gify do wstawienia na stronkę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam. :)
pl_izka
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sierpnia 2004, o 09:18

Postprzez Tyhagara » 23 września 2004, o 18:35

Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Postprzez pl_izka » 27 września 2004, o 01:28

pl_izka
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sierpnia 2004, o 09:18

Postprzez Tyhagara » 27 września 2004, o 12:37

Można ustawić czas wyświetlania każdej klatki z osobna. Przykładowo, pierwsza klatka może trwać 1 sekundę druga, 5 sekund , a trzecia 0,2 sekundy. Ten czas jest między innymi odpowiedzialny za płynność animacji, jeśli czas jest zbyt długi, to animacja nie będzie płynna.
Oprócz tego, gif odtwarzany w przeglądarce internetowej, porusza się nieco wolniej, niż gdyby odtwarzać go w przeglądarce graficznej, na przykład ACDsee. Dlaczego tak jest? sam nie wiem. Jednak ta różnica zachodzi tylko w tedy, gdy ustawisz klatki z bardzo krótkimi odstępami czasu. W tedy przeglądarka internetowa "nie nadąża" i wszystko dzieje się nieco wolniej, tak jak by rzeczywisty czas wyświetlania poszczególnych klatek był dłuższy. To też może sprawiać, że animacja traci na płynności.

Do tworzenia animowanych gifów, możesz użyć programu MovieGear4, z pewnością nie jest on najlepszym programem do tworzenia ruchomych obrazków, ale jest dość prosty w obsłudze i ma sporo przydatnych funkcji. No i jest darmowy :) (przez 30 dni :wink: )
http://www.gamani.com/gmgdown.htm
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron