Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

jak ściągnąć plik .js?

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

jak ściągnąć plik .js?

Postprzez mysti » 10 października 2004, o 12:11

mysti
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 października 2004, o 12:06

Postprzez lockoom » 12 października 2004, o 01:11

Oczywiści. Jeśli otworzyłeś stronę to najpewniej masz już ten skrypt u siebie w cache'u :) Znalezienie go tam może jednak trochę potrwać :P
Najlepiej znajdź w kodzie strony znacznik <script>, który dołącza plik JS. Tam będziesz miał ścieżkę i nazwę skryptu. Wklej je do paska adresu przeglądarki.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez mysti » 12 października 2004, o 20:02

no to to wiem, tyle, że cache'u tego nie ma... ito jest mój problem, i dlatego mam dodatkowe pytanie, czy jest taka możliwość w javascipcie, żeby nie ściągało do cacha, albo go usuwało, po zamknięciu przegladarki?
mysti
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 października 2004, o 12:06

Postprzez mysti » 18 października 2004, o 16:31

hieh, trochę głupio sie pytać, ale czy moje drugie pytanie jest tak kretyńskie że nikt przez kulturę nie odpowiada??
mysti
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 października 2004, o 12:06

Postprzez lucas » 18 października 2004, o 16:50

A toś mnie rozbawił!! wiesz nawet Ci odpowiem masz rację jest aż tak kretyńskie .. skoro lockomm Ci pisze jak to zrobić a ty pytasz dalej?? może po prostu przeczyrtaj to co Ci napisali i zastosuj się do trgo wydłub z kodu tą ścieżkę z plikiem i eklej do form'a adresowego??
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez Wydra707 » 18 października 2004, o 20:49

Nie ma głupich pytań :-) Są tylko źle postawione. Bo tak, szczerze mówiąc, nie bardzo wiem o co Ci, mysti, chodzi. Czy chcesz umieścić skrypt w osobnym pliku tak, aby przeglądarka go wykonała; czy może chcesz ściągnąć plik *.js, np. z cudzej strony, i zapisać go sobie na dysku? Lockoom Ci wszystko wyjaśnił. Ja dodam jedynie, że adres pliku może być podany względem strony, na której znajduje się znacznik SCRIPT.

Przykładowo, otwieram stronę główną tego forum. Jej adres (na pasku adresowym) to:

http://www.creamsoft.com/pajaczek/modules.php?op=m ... file=index

Podglądam kod i znajduję adres jakiegoś pliku ze skryptem np.:

<script type="text/javascript" src="themes/buttonmenu.js" language="JavaScript">

Wklejam na pasku adresowym (nawet w trybie off-line, po rozłączeniu):

http://www.creamsoft.com/pajaczek/themes/buttonmenu.js

naciskam Enter i Explorer pyta mnie co zrobić z plikiem. Zapisuję w wybranym folderze, a potem otwieram sobie i oglądam. Cała filozofia.

Najlepiej pisz co chcesz osiągnąć, będzie mniej nieporozumień.

Co do Twojego drugiego pytania, to... nie wiem. Nigdy nie interesowało mnie, aby plik *.js, tak czy owak jawny i b. łatwy do ściągnięcia, nie był zapisywany w cache-u... Zazwyczaj te pliki są w cache-u, a jeśli u Ciebie nie ma, to może został już skasowany z barku miejsca? A może nigdy go tam nie było np. adres był błędny..?

Natomiast można (przynajmniej w MSIE) zmienić skryptem adres skryptu. Wtedy Explorer załaduje "nowy" skrypt, a adres widoczny w podglądzie kodu pozostanie "stary" i nie będzie prowadził do skryptu, który faktycznie jest wykonywany. Czy dynamicznie podłączane pliki będą zapisane w cache-u, nie wiem, ale najprawdopodobniej tak. Ja używam tego mechanizmu w serwisie off-line, który nie korzysta z cache-u.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez lockoom » 18 października 2004, o 23:00

1. Z tego co wiem dynamicznie generowane skrypty też są cache'owane w przegladarkach.
2. Myślę, że da się sprawić żeby skrypt nie był cache'owany. Trzeba by wysyłać odpowiednie nagłówki Cache-Control i Pragma, ale do tego potrzebowałbyś PHP albo innego języka server-side.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez mysti » 19 października 2004, o 13:59

mysti
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 października 2004, o 12:06

Konkretyzacja

Postprzez SarXos » 2 lutego 2005, o 15:08

SarXos
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 stycznia 2005, o 16:38


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron