Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Licencje

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Licencje

Postprzez GERGUS » 26 października 2004, o 13:13

Witam :)

Przeszukujac forum nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie , więc sie zarejestrowałem , żeby je zadać i otrzymymać konkretna odpowiedź:
A oto pytanie :

Przy zakupie - Pajączek 5 NxG Professional - licencja komercyjna w cenie 279,38 zł z VAT , otrzymuje licencję i kod odblokowujący na używanie programu.
Czy zakupiona licencja jest wieczysta , czy też ważna przez dany okres . Jesli tak to na jaki okres czasu jest udzielana i ile kosztuje aktualizacja licencji.

oraz drugie pytanie, gdyz nie jestem pewien :
Kupując w/w program dla uczelni wyższej na jedno stanowisko należy zamówić, licencję komercyjną , gdyż licencja edukacyjna jest od 10 sztuk ?

Bardzo byłbym wdzięczny o szybką odpowiedź gdyż kończy mi się liczba testowych uruchomień Pajączka


EDIT ( 19.11.2004) : Dostałem kody odblokowujace , czekam tylko na fakturę i licencje z kodami w wersji papierowej
Ostatnio edytowano 19 listopada 2004, o 15:10 przez GERGUS, łącznie edytowano 3 razy
GERGUS
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 października 2004, o 13:04

Postprzez reggi » 26 października 2004, o 13:37

reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez GERGUS » 26 października 2004, o 14:47

GERGUS
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 października 2004, o 13:04

Postprzez platekr » 26 października 2004, o 14:55

ad 1) Licencja na czas nieokreślony uprawnia do używania programu przez dowolny okres czasu i nigdy nie wygasa. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to numeru głównego licencji (w tym wypadku "5") i tej wersji można uzywać bez dodatkowych opłat przez nieskończony okres czasu. Nie nalezy mylić tego prawa z prawem do nieograniczonych w czasie darmowych aktualizacji. Aktualizacje są darmowe tylko w ramach tego samego numeru głównego wersji, a częściowo płatne w przypadku aktualizacji do wersji o wyższym numerze głownym, np. z 5 do 6.

ad 2) Licencja komercyjna to nazwa licencji, która została użyta do odróżnienia od licencji osobistej. Licencja osobista przeznaczona jest wyłącznie dla osób prywatnych i do celów osobistych nie związanych z żadną działalnością w żaden sposób. Nazwa licencji komercyjnej jest dość niefortunna jeśli chodzi o szkoły, jednakże z racji tego, że licencja osobista jest przeznaczona tylko dla osób prywatnych, właśnie licencję komercyjną powinny zakupić szkoły. Zresztą nie jest możliwe złożenie zamówienia i otrzymanie faktury na organizację w przypadku zamawiania licencji osobistej. Nie posiadamy w ofercie licencji edukacyjnej, a jedynie ofertę specjalną dla szkół pozwalającą na nabycie licencji komercyjnej z dużym rabatem.

ad 3) Odnośnie licencji tymczasowych - tekst licencji jest jeden dla wszystkich licencji, tj. osobistych, komercyjnych i tymczasowych. Licencje tymczasowe nie są dostępne w sprzedaży (planuję ich wprowadzenie), ale są ujęte w licencji jako jeden z możliwych sposobów licencjonowania. Jest to trzeci typ licencji i aktualnie nie jest dostępny w sprzedaży. Licencja tymczasowa może być wystawiona na określony okres czasu (np. rok) i dzięki temu może być tańsza. Jednak tak jak wspomniałem, nie jest ona dostępna jeszcze w sprzedaży. Być może zostanie wprowadzona w przyszłym roku.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez GERGUS » 26 października 2004, o 15:46

GERGUS
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 października 2004, o 13:04

Postprzez platekr » 26 października 2004, o 16:58

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron